Přišel, viděl, ale prohrál. Třebíč nestačila na Slavii ani s Nečasem

Horácká Slavia nasadila do jednoho ze čtvrtfinálových duelů proti Slavii brněnského mladíčka Martina Nečase. V utkání nebodoval. | Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

S číslem 44 nastupuje Martin Nečas, zaznělo v třebíčské Mann+Hummel Areně. Poprvé v sezoně a možná naposledy. Po čtvrtečním utkání totiž Nečas odjel zpátky do Brna.

Fanshop

Je mu sotva osmnáct let, přesto byl nejsledovanějším mužem utkání. Však z pozice kapitána dovedl českou osmnáctku ke zlatu na Memoriálu Ivana Hlinky, usadil se v základní sestavě Komety a patří k adeptům na první kolo v příštím draftu do NHL. 

Třebíčští fanoušci doufali, že jim Nečas pomůže snížit stav čtvrtfinálové série proti Slavii Praha na 1:2.

Nestalo se tak.

Nečas se snažil, bojoval a dával do každého střídání maximum, jeho tým přesto prohrál 1:2.

Šikovný centr se při svém debutu ve WSM Lize do statistik nezapsal. „Slavia hrála zezadu hrozně zodpovědně. Třetí třetinu skoro neútočila, jen to posouvala z obranného pásma pryč, většinou dloubáčkem," řekl o výborné defenzivě Pražanů podpořené bezchybným výkonem Dominika Frodla, který ze 42 střel nestačil pouze na jednu.

„Je super, že v Třebíči lidi chodí. Není to sice velké město, ale fanoušci jsou tu skvělí."

Třebíč dala ryšavému brankáři ve třech zápasech jen čtyři góly. Měla přitom osmnáct početních výhod, ani jednu ale nevyužila. „Naše přesilovky byly špatné," je si vědom Nečas. „Měli jsme jich dost, ale žádnou jsme neproměnili. Myslím, že jsme málo stříleli. Jestli chceme v pátek vyhrát, musíme je zlepšit. V play off takové situace rozhodují."

Bílé hvězdy nedotlačili k vítězství ani hlasití diváci, kterých do ochozů dorazilo 2 430. „Je super, že v Třebíči lidi chodí. Není to sice velké město, ale fanoušci jsou tu skvělí. Klobouk dolů," smeká Nečas.

Třebíčští fanoušci v zápase se Slavií.

Třebíčští fanoušci v zápase se Slavií. | Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Teď už nemá Horácká Slavia kam uhnout. Pokud chce počtvrté za posledních pět let do semifinále, musí vyhrát všechny čtyři zbývající duely. „Potřebovali jsme vyhrát, nevyšlo to. Zítra je ale nový den a nový zápas. Musíme makat," věří v obrat. 

Nečas mluvil v plurálu, v pátek ale v třebíčské sestavě zřejmě nebude – po zápase totiž odjel zpátky do Brna. „Že budu hrát za Třebíč, jsem se dozvěděl ve středu po tréninku. Teď se vracím do Brna. Je to takové specifické," uznává.

„Že budu hrát za Třebíč, jsem se dozvěděl ve středu po tréninku. Teď se vracím do Brna."

Osmnáctiletý talent nešel úplně do neznáma. V třebíčském týmu znal díky úzké spolupráci mezi Horáckou Slavií a Kometou většinu hráčů a s Tomášem Havránkem dokonce vyrůstal ve Ždáře nad Sázavou. Ve čtvrtek spolu opět nastoupili v jedné formaci. „Byl jsem rád, že jsem si s ním zase mohl zahrát," potvrdil Nečas.

Další známou tváří byl trenér Martin Sobotka, pod nímž Nečas několik let působil v mládeži Plamenů a v jednom z předešlých rozhovorů ho dokonce označil za svého nejoblíbenějšího kouče. „Určitě jsem bojoval i za pana Sobotku, hlavně ale za celý tým."

Nevyšlo to.

Martin Nečas byl proto po utkání hodně smutný.

Roman Erat, Martin Nečas a Richard Kristl.

Roman Erat, Martin Nečas a Richard Kristl. | Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz