Přerov o oporu nepřijde. Roman Pšurný prodloužil smlouvu

Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

13. července 2017, 16:58

Marek Hedbávný

Roman Pšurný, jeden z nejlepších centrů WSM Ligy, zůstává na Hané. Přerov se dohodl s Litvínovem na prodloužení jeho hostování o další rok.

Fanshop

„Pro fanoušky je to určitě skvělá zpráva. Roman patří ke klíčovým hráčům mužstva," těší sportovního manažera Pavla Hanáka. „Po vážném zranění je už v pořádku a pevně věříme, že své kvality bude potvrzovat i v následující sezoně." 

Jednatřicetiletý útočník strávil v Přerově už předchozí dva ročníky. V tom minulém získal ve 37 zápasech 39 bodů (14+25) a pomohl Zubrům do čtvrtfinále. Víc startů si nepřipsal kvůli zranění kolene. 

„Úplně stoprocentní stále není, ale pracoval jsem s ním jak v letní přípravě, tak doma po večerech," citují Pšurného klubové stránky. „Myslím si, že na ledě mě nijak limitovat nebude, což je rozhodující.“ 

Ze členů loňského kádru zatím Zubři nepotvrdili setrvání brankáře Lukáše Klimeše a čtyřicetiletého útočníka Milana Procházky, který strávil většinu minulého ročníku právě vedle Romana Pšurného.

„Myslím si, že koleno už mě na ledě nijak limitovat nebude.“

Přerov už dříve ohlásil dvě posily na hostování: z Frýdku-Místku přišel gólman Juraj Šimboch a z nedalekého Prostějova útočník Jakub Šlahař.

Skončil naopak tahoun Marek Sikora (Havířov). Mladíci Lukáš Vágner s Tadeášem Králem by měli hrát za Třebíč a talentovaný bek Rostislav Šnajnar odešel do Znojma. Nepokračuje ani forvard Jakub Ižacký (MOL Liga).

Aktuální kádr HC ZUBR Přerov

Brankáři: Juraj Šimboch, Tomáš Štůrala (stř. starty ze Zlína).

Obránci: Jakub Ferenc, Ľubomír Malina, Radomír Pala, Lukáš Chmelíř, Martin Novotný, Mikuláš Zbořil, Jiří Běhal.

Útočníci: Roman Pšurný, Tomáš Sýkora, Jakub Šlahař, Karel Plášek, Jiří Goiš, Lubomír Kovařík, Jan Berger, Matouš Kratochvíl, Šimon Kratochvíl, David Šťastný (stř. starty ze Zlína).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz