Přemůže Kladno strašáka? Ve čtvrtfinále selhalo dvakrát za sebou

Foto: Tomáš Kostečka, Benyho galerie

Skládali jsme tým na play off, vysvětlovali před sezonou Rytíři, když obměnili kádr a přivedli zkušené forvardy Petra Tona, Jiřího Burgra nebo Petra Tenkráta.

Fanshop

Preview k čtvrtfinále WSM Ligy – Rytíři Kladno vs. Hokej Ústí nad Labem.

Jiný veterán Jan Hlaváč, přezdívaný Bubák, nepřišel a posílil Spartu. Zato je tu jiný bubák – bubák čtvrtfinále. Dokáže přes něj Kladno na třetí pokus přejít?

V minulých letech ztroskotalo na Jihlavě a Ústí nad Labem. Letos se Rytíři znovu střetnou se Slovanem. A pak – v semifinále – v případě úspěchu s Duklou (tedy pokud i ta postoupí a nevypadne ani Motor).

Kladno má skvělý útok: jsou v něm nejlepší střelec WSM Ligy Jan Kloz, výše zmínění matadoři (Petr Ton hrál v závěru základní části skvěle), kanonýři David Tůma s Matějem Pekrem, statný Jiří Cetkovský, rozdílový hráč Peter Jánský, nastupující generace okolo Ladislava Zikmunda, Romana Přikryla, Patrika Machače a Jakuba Strnada. Řada z těchto hráčů by svými kvalitami stačila na nejvyšší soutěž. 

Horší je to s obranou. Ne že by Kladno dostávalo hodně branek (112), oproti Motoru a Dukle není rozdíl veliký (po 101), v jeho sestavě ale chybí hráči jako mají České Budějovice ve Filipu Novákovi a Mitchellu Fillmanovi a Jihlava v Jiřím Říhovi s Petrem Šidlíkem. Tedy beci, kteří rozhodují zápasy.

Vzájemné zápasy s Ústím nad Labem
Kladno 3:0 Ústí n/L
Ústí n/L 1:0 Kladno
Kladno 3:2pr. Ústí n/L
Ústí n/L 2:6 Kladno 

Tip Hokej.cz: semifinále

Foto: Tomáš Kostečka, Benyho galerie

Soupiska

Brankáři: Miroslav Hanuljak, Lukáš Cikánek, David Stahl, Jan Ilašenko

Obránci: Jiří Drtina, Jurij Repe, František Ptáček, Petr Ulrych, David Růžička, Martin Kehar, Petr Hořava, František Matula, Matyáš Zelingr

Útočníci: Petr Tenkrát, Jiří Burger, Petr Ton, Jan Kloz, Peter Jánský, David Tůma, Ladislav Zikmund, Jiří Cetkovský, Matěj Pekr, Jakub Strnad, Tomáš Redlich, Patrik Machač, Roman Přikryl, Adam Kubík, Josh Gratton, Petr Havlůj, Vincent Keszi

Pohled Hokej.cz

Brankáři (10/15): Výkony Miroslava Hanuljaka rostou s důležitostí zápasů. Už o tom přesvědčil v několika posledních ročnících – pomohl Chomutovu do extraligy, loni zase Mostu k záchraně. V základní části si držel úspěšnost těsně pod 93 procenty. Ještě lepší čísla měl Lukáš Cikánek, který odchytal 21 zápasů a 16 dovedl do vítězného konce. 

Obránci (10/15): Kladno během přestupové uzávěrky žádného obránce nepřivedlo. Mohlo by na to doplatit. Oproti Jihlavě a Motoru totiž Rytíři postrádají beka, který by rozhodoval zápasy. Jurij Repe byl loni v lepší formě a Petr Hořava s Martinem Keharem a Petrem Ulrychem jsou spíše defenzivněji ladění zadáci. Od modré čáry umí vypálit David Růžička, stejně tak i Jiří Drtina nebo František Ptáček. Nic to nemění na tom, že Jihlava a Motor se v základní části dočkaly od obránců větší podpory útoku. 

Útočníci (12/15): Rytíři mají v první šestnáctce ligové produktivity tři hráče: Jana Kloze (46 bodů), Jiřího Burgra (42) a Petra Tona (38). Přes třicet bodů se dostali také Petr Tenkrát, Peter Jánský a Patrik Machač. V oporu Kladna vyrostla motorová myška Jakub Strnad. Více gólů se čekalo od Davida Tůmy a Matěje Pekra, klíčová fáze sezony je ale teprve před nimi a v závěru základní části hráli výborně. Nad očekávání dobře si vedou Ladislav Zikmund s Romanem Přikrylem. Spoustu cenné práce odvádí hromotluk Jiří Cetkovský. Soupeři se jistě netěší ani na ranaře Joshe Grattona. Konkurenci v ofenzivě zvyšují Tomáš Redlich a Adam Kubík.

Přesilové hry (2/3): Nejlepším střelcem Kladna v přesilových hrách není Petr Ton, ale jeho o něco mladší parťák Petr Tenkrát. O góly se starají i Peter Jánský a David Tůma. Myšlenku do početních výhod vnáší Jiří Burger. Předbrankový prostor je teritoriem Jiřího Cetkovského. Početní výhody hrají také Jan Kloz s Patrikem Machačem. Trenéři mohou využít Matěje Pekra. Z obránců jsou nejvíce nebezpeční Jiří Drtina s Františkem Ptáčkem a Davidem Růžičkou. 

Samostatné nájezdy (2/3): Ze čtyř zápasů, které dospěly do samostatných nájezdů, vyhráli Rytíři dva. O góly se postarali Jiří Burger s Petrem Tonem. Nájezdy jdou i Matěji Pekrovi.

Aktuální forma (2/3): Pokud by Kladno hrálo tak jako ve 44. kole proti Jihlavě (5:2), bylo by adeptem na postup. Výkony Rytířů byly ale během základní části nevyrovnané a obecně nijak oslnivé. Kladno prohrálo v posledních pěti zápasech třikrát, předtím zase vyhrávalo jedno utkání za druhým. 

Ostatní (3/5): Zkušenosti. To je prim kladenského mužstva. V případné sérii s Jihlavou se dá očekávat i skvělá kulisa.

Celkem: 41/59 
Hodnocení Ústí n/L podle Hokej.cz (viz článek): 31/59

Tři opory

Petr Ton – Jiří Burger – Jakub Strnad.

Petr Ton – Jiří Burger – Jakub Strnad. | Foto: Tomáš Kostečka, Benyho galerie

Porovnání s Ústím n/L

Úspěšnost přesilovek: 
Kladno (17,54 %), 
Ústí n/L (13,30 %).

Úspěšnost oslabení: 
Kladno (87,83 %), 
Ústí n/L(85,91 %).

Skóre ze základní části: 
Kladno (156:112, + 44), 
Ústí n/L (147:162, - 15).

Návštěvnost: 
Kladno (2 050 diváků), 
Ústí n/L (1 034 diváků).

Střely za zápas: 
Kladno (31,79 střel), 
Ústí n/L (31,37 střel).

Trestné minuty: 
Kladno (641 TM), 
Ústí n/L (628 TM).

Bilance z posledních 10 zápasů: 
Kladno (7 výher, 3 porážky),
Ústí n/L (3 výhry, 7 porážek)

Foto: Tomáš Kostečka, Benyho galerie

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz