Premiérová nula? Chutná sladce, super zážitek, jásá Pirát Lukeš

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Chomutov ve 38. kole Tipsport extraligy přetlačil Zlín o dvě branky, které vstřelili odchovanci Jakub Chrpa a Roman Chlouba, a udržel čisté konto. Premiérovou nulu si v nejvyšší tuzemské soutěži vychytal Štěpán Lukeš, jenž zlikvidoval všech 27 střeleckých pokusů soupeře, užil si děkovačku s fanoušky a už jen čeká na částku, kterou bude muset za uchráněnou svatyni přispět do týmové kasy.

Fanshop

Jednadvacetiletý gólman nastupuje v Chomutově už od roku 2010, kdy se přesunul z Kadaně. V mládeži Pirátů si vychytal třináct nul a v loňské sezoně přidal i jednu seniorskou, když vychytal zápas za rodnou Kadaň ve skupině o udržení. Proti Zlínu si mladší z bratrů Lukešových připsal i to doposud nejcennější. „Zatím chutná sladce. Uvidíme až přijdu do šatny, protože se pokladník určitě ozve. Je to super zážitek. Mám ohromnou radost, ale bez kluků bych to nezvládl, protože hráli výborně dozadu,“ děkoval spoluhráčům.

Piráti od 23. minuty bránili nejtěsnější náskok, který navýšili až v posledních momentech zápasu, když do prázdné brány definitivně rozhodl Roman Chlouba. Mladý brankář se musel v bráně pořádně ohánět až do posledních sekund duelu. „Snažil jsem se na to nemyslet, protože v mládeži jsem si vždycky myslel, že budu mít nulu, ale pár vteřin před koncem jsem dostal gól,“ vzpomínal na mládežnická léta.

Ve druhé třetině usedli domácí třikrát v krátkém sledu za sebou na trestnou lavici, čímž soupeři dávali dobrou možnost na vyrovnání. „Oslabení nám komplikovala zápas, protože jsme Zlín dostávali do hry a byli nebezpeční,“ řekl. Ani ve třetí třetině se obraz hry příliš nezměnil, Berani dál dobývali domácí klec. „Od druhé třetiny až do konce to smrdělo, ale kluci mi hodně pomohli. Bez nich bych to nezvládl,“ pokračoval a znova myslel na spoluhráče.

Sestřih utkání Piráti Chomutov – Aukro Berani Zlín

Nejednou měl Štěpán Lukeš namále, ale pokaždé někdo přispěchal na pomoc. „Skákalo mi to v brankovišti hrozně moc, ale když nějaký puk vypadl a hrozila nějaká šance, kluci to vyblokovali,“ uvedl. Nejtěsnější to bylo asi ve 29. minutě, když si na gólmana zahrál Brett Flemming a celou situaci následně řešili i sudí u videa. „Byl jsem si jistý, že to gól nebude, protože jsem celou situaci viděl. Jednou mi tam zaskočil Flemm,“ popsal Štěpán Lukeš.

Piráti se po dlouhé sérii porážek vrátili na vítěznou vlnu, avšak dlouho čekali na plnou výhru. „Byl to skvělý týmový výkon s nulou, od kterého se doufám odrazíme,“ přeje si současná jednička Severočechů. „Puk mi za nulu sebral Brett, už mi ho předával v kabině a gratuloval mi. Já bych si na to vůbec nevzpomněl,“ uzavřel Štěpán Lukeš.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz