Premiéra pro Pešána. Dvacítku čeká první test, v Brně vyzve Švýcary

Foto: Karel Švec, cslh.cz

18. července 2017, 11:25

Adam Bagar

Letní program nové reprezentační dvacítky pokračuje prvními ostrými testy. Hlavní trenér Filip Pešán má před sebou debut na střídačce českých mladíků, kteří se v brněnském Sportcentru Lužánky postaví Švýcarsku. Střetnutí jsou na programu v úterý a ve středu, shodně od 17:30.

Fanshop

V moravské metropoli se představí řada krajánků působících za Atlantikem. Fanoušci uvidí třeba brankáře Adama Brízgalu, Josefa Kořenáře, obránce Ondřeje Válu a Jakuba Sirotu nebo útočníky Ondřeje Machalu, Alberta Michnáče a Marka Zachara. „Všechny hráče budeme pečlivě sledovat. Další příležitost pak už nebude, neboť krajánci v polovině srpna odlétají do zámoří,“ připomíná Filip Pešán.

Nový lodivod české dvacítky bude mít v Brně k dispozici 22 hráčů. Oproti původní nominaci chybí jen beci Libor Hájek s Vojtěchem Budíkem, které na první akci nahradí Lukáš Doudera s Davidem Kvasničkou. Pešán bude mít k dispozici i dva nejlepší Čechy letošního draftu NHL, Martina Nečase a Filipa Chytila, do zámoří odcházejícího Kristiana Reichla nebo navrátilce Filipa Helta, jenž hrál za Sarnii.

Byl jsem natěšený. Práce s mladými mě baví, říká Pešán o dvacítce »

„Ale letošní tým nebude plný individualit, jako byly ty z loňského i předloňského šampionátu. Chceme sázet na kolektivní pojetí, agresivní hru, na dodržování systému a také na bojovnost,“ hlásí Pešán před souboji se Švýcarskem. Tým helvétského kříže sice nenasadí jedničku draftu Nico Hischiera, ale i tak lze očekávat nepříjemného soupeře. Zápasy jsou na programu v úterý a ve středu se startem od 17:30. Sestřih najdete vždy na webu hokejkatv.cz.

Trenérské trio Filip Pešán, Rostislav Vlach a Miroslav Přerost provede po bitvách se Švýcary drobné změny v kádru, s nímž následně zamíří na soustředění do finského Vierumäki. Tamního sportovního centra využil už v loňské sezoně bývalý kouč dvacítky Jakub Petr, Finové tehdy vyhráli oba vzájemné zápasy. Národní tým odletí na sever už v sobotu, s Finy pak poměří síly v pondělí a úterý od 17:30 SEČ.

Nominace reprezentační dvacítky na utkání proti Švýcarsku v Brně:

Brankáři:
Adam Brízgala (Muskegon, USHL), Josef Kořenář (Lincoln, USHL/Jihlava).

Obránci:
František Hrdinka (Ml. Boleslav), Ondřej Vála (Kamloops, WHL), David Kvasnička (Plzeň), Lukáš Doudera (Litvínov), Ondřej Kachyňa (Č. Budějovice), Jakub Sirota (Cedar Rapids, USHL), Filip Král, Dalimil Mikyska (oba Kometa Brno).

Útočníci:
Martin Nečas, Tomáš Havránek (oba Kometa Brno), Filip Chytil (Zlín), Ostap Safin (Sparta Praha), Filip Zadina, Martin Kaut (oba Pardubice), Ondřej Machala (Niagara, OHL), Petr Kodýtek (Plzeň), Filip Helt (Litvínov), Kristián Reichel (Litvínov/Red Deer, WHL), Albert Michnáč (Guelph, OHL), Marek Zachar (Sherbrooke, QMJHL).

Realizační tým:

Manažer týmu: Otakar Černý
Hlavní trenér: Filip Pešán
Asistenti: Rostislav Vlach a Miroslav Přerost
Trenér brankářů: Martin Láska
Video trenér: Aleš Vladyka
Kondiční trenér: Aleš Pařez
Lékaři: MUDr. Jaroslav Budín
Fyzioterapeutka: Barbora Krajsová
Kustod: Oldřich Kopecký

Foto: cslh.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz