Potvrzeno! Utkání hvězd čtyř evropských lig uvidí 17. února Bratislava

Foto: Karel Švec

13. září 2017, 15:58

Václav Jáchim

Jak už ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček naznačil minulý týden, tak se stane. Osobnosti tuzemské nejvyšší soutěže se zapojí do únorového Utkání hvězd čtyř evropských lig, první ročník společné exhibice bude hostit Bratislava. Na ledě nastoupí elitní hráči české a slovenské Tipsport extraligy, německé DEL a mezinárodní EBEL: Na dnešní tiskové konferenci v Bratislavě to oficiálně potvrdily všechny zúčastněné strany.

Fanshop

Myšlenka na realizaci nového projektu vznikla už počátkem roku, partnery z ostatních soutěží s nápadem oslovil šéf slovenské extraligy Richard Lintner. Po dohodě je nyní jasné, že exhibice proběhne 17. února 2018 na Zimním stadionu Ondreje Nepely, kde jdou jinak doma hokejisté Slovanu Bratislava.

"Je pro nás ctí hostit nadnárodní All- Star Game několika soutěží. Tuto myšlenku jsme na jaře otevřeli, ředitele české Tipsport extraligy Josefa Řezníčka jsme pozvali do Popradu na naše Utkání hvězd, kde jsme pak o projektu hovořili," uvedl Lintner. Řezníčka záměr zaujal. "Exhibice v Popradu se mi velmi líbila, proto jsem naši debatu přinesl na zasedání Hockey Europe během mistrovství světa v Kolíně nad Rýnem," informoval Řezníček (na snímku).

Pro slovenskou nejvyšší soutěž bude akce znamenat součást oslav 25. ročníku tamní samostatné extraligy, stejné jubileum slaví i česká nejvyšší soutěž. Pořadatelé potvrdili, že se exhibice uskuteční turnajovým způsobem. Týmy budou mít 12 hráčů v poli a dva gólmany, hrát se bude tři na tři na dvakrát 15 minut. Finále obstará souboj výběrů české a slovenské extraligy. Každé mužstvo smí nasadit maximálně sedm cizinců, přičemž minimálně jednoho zástupce by měl dodat každý klub konkrétní ligy.

Vítěz si kromě trofeje odveze prémii ve výši 25 tisíc eur. Vstupenky v ceně od 15 do 30 eur se prodávají na www.predpredaj.sk. Určitou nevýhodou je, že se exhibice uskuteční v průběhu olympijské přestávky, ale v našlapané sezoně tomu jinak být nemůže. V další letech by pořadatelé patrně rádi posunuli termín na leden, podstatné bude i to, zda Utkání hvězd čtyř soutěží zaujme fanoušky.

"Akce může být úspěšná jen tehdy, když do ní hráči dají obrovské nasazení a vůli  zvítězit. O to se ale podle mě nemusíme bát, protože jak rádi soupeři Češi a Slováci, stejné to mají Němci s Rakušany. Z geografického hlediska a také pohledem rivality nám optimálně vyšla spolupráce těchto čtyř evropských soutěží. Věřím, že projekt fanoušky zaujme," uvedl šéf EBEL Christian Feichtinger.

Hokejisté české Tipsport extraligy se už v minulosti podíleli na Utkání hvězd společně se Slováky. Platilo to v letech 2007-09, předtím domácí nejvyšší soutěž připravovala samostatnou exhibici v období 1996 až 2006. Nyní je tu projekt na jiné bázi, který by mohl být  i s ohledem na účast hráčů EBEL či DEL zajímavý. Ovšem to ukáže až samotný únorový Víkend hvězd v Bratislavě.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz