Potvrzeno! Novým generálním manažerem Zlína se stal Hosták

Foto: Pavel Mazáč, iSport.cz

15. června 2017, 10:35

Adam Bagar

Vedení extraligového Zlína uspořádalo tiskovou konferenci, na které potvrdilo jméno nového generálního manažera. Stal se jím bývalý reprezentant, vynikající útočník, kouč a dlouholetý spolukomentáror České televize Martin Hosták! "V mém rozhodování byl klíčový veliký zájem Zlína," hlásí devětačtyřicetiletý hokejový činovník. Do funkce nastoupí 20. června.

Fanshop

„Pár podobných nabídek mi už přišlo, ale doteď jsem je odmítal. Říkal jsem si, že jsem ještě mladý na to, abych dělal bafuňáře. Ale na prahu padesátky už pro to přišel čas,“ domnívá se Martin Hosták, který ve funkci generálního manažera zlínského klubu vystřídal rezignujícího Karla Adamíka.

Hostáka čeká od začátku spousta práce. „Je to tak, práce tady bude opravdu dost. Ale velice se těším na období, které tady ve Zlíně strávím,“ líčí muž, kterého řada hokejových fanoušků zná hlavně v roli spolukomentárora České televize. Nyní na bývalého reprezentanta a hráče NHL čeká nová výzva.

Budu jednat i s bývalými hráči Zlína, které bych do toho rád zapojil

„V uplynulých čtrnácti dnech už jsem se snažil ve funkci zorientovat. Mám nějakou představu a následně budu s pomocí města budovat strukturu klubu, jde jen o to tam dosadit ty správné lidi. Budu jednat i s bývalými hráči Zlína, které bych do toho rád zapojil. Doufám, že najdeme společnou řeč.“

Hosták už stačil mluvit osobně s Petrem Čajánkem a Petrem Leškou. „Ale s Jiřím Marušákem jsem to ještě nestihnul. Předestřu, jaká je moje představa, vyslechnu si naopak jejich představu a uvidíme, co z toho vzejde,“ pokračuje devětačtyřicetiletý manažer, který navrch musí shánět nové partnery.

Hlavní úkoly? Najít generálního partnera a stabilizovat chod klubu

Spolupráce se stavební firmou PSG skončila, zlínský klub musí hledat především generálního partnera. „To teď bude hlavní úkol. Najít generálního partnera, který tady nebude třeba jenom rok, ale delší období,“ prozrazuje. „Přece jen je červen a bude potřeba trošku naplnit klubovou kasu,“ dodává.

„Mou hlavní funkcí bude stabilizovat chod klubu. To je nyní klíčové,“ zdůrazňuje bývalý hráč a trenér s tím, že cílem pro následující sezonu bude čtvrtfinále. Ale splnit takový úkol nebude pro Zlín vůbec snadné. V létě klub opustilo hned několik opor, Petr Holík, Robert Říčka nebo Oldrich Kotvan.

Nemá cenu sem vodit cizince, raději ať hraje sedmnáctiletý kluk

Naopak přišli David Nosek, Tomáš Fořt, Tomáš Valenta a Pavel Klhůfek. „Kádr je takový, jaký si klub může dovolit. Ale pokud se podaří naplnit stávající rozpočet, moc by se mi líbil silnější tým. I trenéři mají určitou představu, jak ho posílit. A ta představa není vůbec zcestná,“ myslí si Hosták.

Ten však odmítá, že by šli ševci stejnou cestou jako některé kluby, které přivedly několik hráčů ze zahraničí. „Nemá cenu sem vodit hráče z ciziny, kteří budou hrát třetí, čtvrtou lajnu. Raději ať místo nich hraje sedmnáctiletý kluk. I kdybychom měli peníze, tak sem cizinci pršet nebudou,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz