Potvrzeno: Chovan na vlastní žádost opustil Motor. Jde do Zvolenu

Foto: Petr Kraus, Hokejové foto – Petr Kraus

Michal Chovan byl v minulé sezoně se 32 kanadskými body třetím nejproduktivnějším útočníkem Motoru v základní části. České Budějovice chtěly na Chovanovi stavět i v ročníku 2017/2018, teď ale musí změnit plány – někdejší slovenský reprezentant totiž z rodinných důvodů požádal o uvolnění do rodného Zvolenu a vedení klubu mu vyhovělo.

Fanshop

Devětadvacetileté křídlo mělo v Českých Budějovicích platnou smlouvu, Zvolen tedy musel zaplatit požadované odstupné. „Michal nás velmi prosil, aby se mohl vrátit domů. Když Zvolen splnil naše podmínky, umožnili jsme mu to," vysvětlil pro hcmotor.cz generální manažer Stanislav Bednařík. „Jeho ztráta nás mrzí, ale jsou zkrátka důležitější věci než hokej." 

Chovan přišel do Motoru v průběhu sezony 2015/2016 z běloruského Němanu Grodno. V 97 zápasech za České Budějovice získal 74 bodů.

Jihočeši už pracují na náhradě. „Počítali jsme s ním do prvních dvou formací, jeho odchod nám tak zkřížil plány. Nicméně existuje hned několik variant, jak se Michala pokusíme nahradit," řekl Bednařík.

Jeden z favoritů druhé nejvyšší soutěže už dříve oznámil odchody obránců Martina Mazance, Dušana Žovince, Jakuba Suchánka (Jihlava) a útočníků Jakuba Babky, Jiřího Fronka, Štěpána Hřebejka, Tomáše Nouzy, Luboše Roba, Tomáše Gumana (Znojmo), Vladimíra Škody, Tomáše Vaka a Benjamina Walkera.

„Jsou zkrátka důležitější věci než hokej."

Nevyřešená je situace okolo loňského kapitána Filipa Nováka (hledá angažmá v lepší soutěži) a brankáře Ondřeje Bláhy (čeká se, jak dopadne Jiří Patera na draftu v NHL).

Do Motoru naopak přišli mladý bek Ondřej Kachyňa a forvardi Tim Crowder, Peter Galamboš, Martin Novák a hlavně Václav Nedorost. Na zkoušce jsou obránci Petr Gřegořek s Miloslavem Jáchymem (přestupové dění ve WSM Lize jsme sledovali v tomto článku).

Michal Chovan.

Michal Chovan. | Foto: Petr Kraus, Hokejové foto – Petr Kraus

Další zprávy z WSM Ligy

Třebíč – Horácká Slavia potvrdila příchod útočníka Aleše Heinricha, v uplynulé sezoně nejproduktivnějšího hráče jihlavské juniorky. Heinrich bude v Třebíči hostovat z Komety, která vlastní jeho hráčská práva.

Polsko – Václav Meidl znovu mění působiště. Třicetiletý útočník zahájil uplynulou sezonu v Havířově, odkud zamířil do anglického Manchesteru Phoenix a závěr ročníku strávil v německém Halle. Teď jde někdejší forvard Znojma, Olomouce, Komety, Havlíčkova Brodu, Ústí nad Labem či Prostějova do Polska. Hrát bude za Opole.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz