Postupem do play off nic nekončí! Osmnáctka se s Rusy porve o finále

Foto: Karel Švec, cslh.cz

11. srpna 2017, 10:15

Václav Jáchim

První krok splnili, hokejisté reprezentační osmnáctky dokázali v základní skupině překonat Švýcary a ve středu Američany, čímž si zajistili postup do play off. Dnes od 19 hodin se v Břeclavi poperou o další metu proti Rusku. Junioři zatím kráčejí ve stopách předchozího ročníku 1999, který loni vybojoval senzační prvenství. Ale letošní tým se dívá jen k nejbližší bitvě. "Vůbec se nebudeme stresovat, že hrajeme o finále," říká hlavní kouč David Bruk.

Fanshop

Hokejisté si po středečním skalpu Američanů užili radost z postupu do vyřazovacích bojů, po vyčerpávající sérii tří duelů ve třech dnech trošku dobili baterky. "Ve čtvrtek dopoledne dostali hráči volno, věnovali se regeneraci. Proběhly video mítinky, odpoledne jsme šli na led. Postupem nic nekončí, hned jsme se začali připravovat na utkání s Ruskem, které bude velmi náročné," zmiňuje asistent Tomáš Martinec.

Hokejisté nelétají v oblacích, vysoký skalp USA neznamená, že by snad povolili odpovědnost a ostražitost. Všichni by ovšem samozřejmě rádi vydřeli co nejlepší výsledek a třeba i napodobili loňský výběr. "Motivace tam určitě je, ale já nemám pocit, že hráči koukají takhle daleko. Ve středu večer si užili výhru nad Ameriku, od čtvrtka se chystáme na semifinále," připomíná hlavní kouč David Bruk.

Břeclav žije Memoriálem Ivana Hlinky

Hokejisté ročníku 2000 zatím v osmnáctce s Ruskem nehráli, většina si ale soka pamatuje z únorového turnaje hráčů do 17 let v Brně. "Hrozili tam z protiútoků a byli šikovní na puku," upozorňuje útočník Adam Gajarský. Jeho klubový spoluhráč z Komety Lukáš Dostál naznačil, co by mohlo na mladou sbornou platit: "Trošku agresivní přístup, v defenzivě budeme muset být víc vytažení," doplňuje gólman, který proti USA chytal vynikající utkání.

Junioři Ruska vzali letošní Memoriál Ivana Hlinky velmi vážně. V minulosti se jim na turnaji moc nedařilo, jediné prvenství slavili v roce 1995. Tedy dávno předtím, než se akce začala konat na českém území. "Je to pro nás trošku zakletý podnik, výsledky jsme neměli dobré. Rádi bychom to změnili, proto jsme před turnajem udělali dlouhé soustředění," řekl na stránkách ruského svazu hlavní trenér Alexander Zybin.

Emoce na Memoriálu Ivana Hlinky 2017

Bývalý útočník CSKA Moskva, který v klubu zažil slavnou éru s Fetisovem, Makarovem, Larionovem a dalšími hvězdami, svolal svěřence nejprve na dva týdny do kempu v Novogorsku u Moskvy, poté ruská osmnáctka pilovala souhru v Rakousku. Základní skupinu Memoriálu Ivana Hlinky hrála sborná v Bratislavě a obsadila první příčku, rozhodlo o tom vítězství 4:3 po samostatných nájezdech nad Kanadou hned v první hrací den.

Na straně Rusů je několik velmi perspektivních hráčů. Kanadské bodování Memoriálu Ivana Hlinky aktuálně vede útočník Dmitrij Zavgorodnij, který ve třech duelech nasbíral čtyři góly a pět asistencí. Vidět byl i Pavel Rotenberg, jinak syn viceprezidenta ruského svazu Romana Rotenberga. V obraně tvrdí muziku talenti jako Ochoťuk či Malyšev, pro zranění ovšem vypadl Galeňuk. V ofenzivě jsou příslibem Ischakov, Děnisenko a další. Z Čechů je ve statistikách vysoko Jan Jeník, jenž nasázel už pět gólů. Do nejlepší desítky produktivity se s pěti body prosadil také Vojtěch Střondala.

Rusové se na utkání chystali v Bratislavě, před soupeřem mají respekt. "Češi jsou disciplinovaný bojovný tým. Vůbec mě nepřekvapilo, že postoupili ze skupiny. Pojedeme do Břeclavi, budeme hrát v jiné aréně než dosud, ale to není nijak podstatné. Náš výkon to neovlivní," řekl webu ruského svazu zadák Roman Kaliničenko. Na jihu Moravy stále panují tropické teploty, duel bude ještě náročnější než obvykle. Velké semifinále startuje v Břeclavi od 19 hodin na bratislavském ledě si to o finále rozdají Kanada se Švédskem.

Rusko - Česko živě

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz