Poslední test pro krajánky, říká Pešán. Dvacítka má i Nečase a Chytila

Foto: Karel Švec, cslh.cz

17. srpna 2017, 14:50

Václav Jáchim

Mají za sebou domácí zápasy se Švýcary i červencové duely ve Finsku, hokejisté reprezentační dvacítky se na sever Evropy brzy vydají znovu. Tentokrát je čeká první přípravný turnaj nové sezony. "V porovnání s předchozími utkáními nevidím moc rozdíl, všechna měla kvalitu. Ale je pravda, že turnaj nás hodně prověří. Čekají nás nároční soupeři, jednoznačně chceme uspět co nejlépe," říká hlavní kouč Filip Pešán (na snímku).

Fanshop

Junioři se vydají opět do Vierumäki, kde sídlí moderní centrum finského sportu. Koncem července tam dvacítka dvakrát nastoupila proti Finům a padla 2:3, resp. 3:4. "Soupeř měl k dispozici šest pětek, ve druhém zápase našel čerstvý vítr, ale my jsme pokaždé bojovali do posledních vteřin a sehráli dva naprosto vyrovnané zápasy. Určitě jsme neudělali ostudu," vrací se proti času Pešán.

Na blížícím se turnaji bude mít poněkud pozměněnou sestavu. "Někteří hráči jako třeba Reichel, Hájek, Budík a další už museli odjet do svých klubů v Severní Americe, jiní si přebukovali letenky a do zámoří vyrazí o něco později. Kluci mají zájem reprezentovat, což nám dělá radost. Některé krajánky tedy budeme mít k dispozici," pochvaluje si hlavní trenér.

Na uvolněné pozice nastoupí ti, kteří o sobě kupříkladu dali vědět v barvách devatenáctky na nedávném Summer Hockey Challenge v Žilině. "Jsem v těsném kontaktu s kolegy, viděl jsem všechny zápasy devatenáctky na videu. Někteří hráči se tam jevili dobře, proto teď dostanou šanci ve dvacítce," říká Pešán. Platí to třeba o Milanu Kloučkovi, brankáři Pardubic akce na Slovensku vyšla. "Kromě něj je v nominaci také Brízgala, kterého pak už v sezoně neuvidíme. Volno dostane Kořenář, jenž se zařadil do programu v Benátek a je pod neustálým dohledem trenéra brankářů Martina Lásky," dodává.

Hokejisté z CHL a USHL budou pro dvacítku volní až před startem závěrečné přípravy před světovým šampionátem, všichni tedy mohou ve Finsku získat plusové body. "Jsme zvědavi na jejich výkonnost a formu, což ovšem platí u všech hráčů," potvrzuje Pešán. Netají spokojenost, že v mužstvu bude mít k dispozici Martina Nečase a Filipa Chytila. "Zájem měl o ně Pepík Jandač, oba hráče chtěl nasadit do utkání proti Slovensku. Ale dohodli jsme se, že zůstanou u nás. Moc příležitostí a turnajů mít nebudeme, každý zápas je s ohledem na přípravu před MS důležitý," upozorňuje.

Zástupci New York Rangers se údajně přiklánějí k tomu, aby Chytil ještě sezonu strávil ve Zlíně. U Nečase zatím není moc jasno, kde bude působit. Trenéři dvacítky vědí, že na podzim každopádně nemohou využívat Ostapa Safina a Filipa Zadinu, oba nově míří za Atlantik. V zámořských soutěžích budou působit i mnozí další. Hned po turnaji ve Finsku odletí také Adam Brízgala, Jakub Sirota, Marek Zachar, Matyáš Svoboda nebo Albert Michnáč.

Reprezentanti do 20 let absolvují před turnajem ve Finsku krátký kemp, na ledě v Benátkách nad Jizerou se budou připravovat od neděle 20. srpna. Ve středu se juniorský národní tým přesune do Finska, den poté čeká hokejisty zápas s domácími Finy, v rychlém sledu pak následují duely proti Švédsku a Rusku.

Nominace reprezentační dvacítky na turnaj čtyř zemí ve Finsku (24. – 26. srpna 2017, Vierumäki a Lahti):

Brankáři:
Adam Brízgala (Muskegon, USHL), Milan Klouček (Pardubice).

Obránci:
Filip Král, Dalimil Mikyska (oba Kometa Brno), Lukáš Doudera (Litvínov), František Hrdinka (Ml. Boleslav), Ondřej Buchtela (Chomutov), David Kvasnička (Plzeň), Jakub Sirota (Cedar Rapids, USHL).

Útočníci:
Martin Nečas (Kometa Brno), Filip Chytil (Zlín), Kryštof Hrabík (Liberec), Filip Helt (Litvínov), Ondřej Najman (Ml. Boleslav), Ostap Safin (Saint John, QMJHL), Petr Kodýtek (Plzeň), Martin Kaut (Pardubice), Albert Michnáč (Mississauga, OHL), Radovan Pavlík (Mountfield HK), Matyáš Svoboda (Peterborough, OHL), Marek Zachar (Sherbrooke, QMJHL), Filip Zadina (Halifax, QMJHL).

Náhradníci:
Radek Jeřábek (Sparta Praha), Ondřej Kachyňa (Č. Budějovice), Matěj Chalupa (Plzeň), Tomáš Vildumetz (Kladno), Tomáš Havránek (Kometa Brno), Pavel Kousal (Ml. Boleslav).

Realizační tým:

Manažer týmu: Otakar Černý.
Hlavní trenér: Filip Pešán.
Asistenti: Rostislav Vlach a Miroslav Přerost.
Trenér brankářů: Martin Láska.
Videotrenér: Aleš Vladyka
Lékař: MUDr. Jaroslav Budín.
Kustodi: Oldřich Kopecký a Petr Šulan

Program utkání dvacítky na turnaji čtyř zemí ve Finsku:

Čtvrtek 24. srpna:
18:30 Finsko – Česko (Lahti)

Pátek 25. srpna:
18:30 Česko – Švédsko (Vierumäki)

Sobota 26. srpna:
17:00 Česko – Rusko (Vierumäki)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz