Poslední šance pro nováčky. Osmnáctka bude o Vánocích bez Dostála a Lauka

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

7. prosince 2017, 16:54

Václav Jáchim

Tradiční program bude mít po Vánocích reprezentační osmnáctka. Svěřenci trenérů Bruka, Martince a Studničky absolvují čtyři duely na turnaji ve švýcarském Zuchwilu, před odjezdem absolvuje osmnáctka krátký kemp v Hradci Králové. "Akce ve Švýcarsku bude definitivně poslední, kde nasadíme a vyzkoušíme některé nové hráče. Pak už chceme budovat tým směrem k mistrovství světa," konstatuje hlavní kouč David Bruk.

Fanshop

Osmnáctka nechala za zády povedené zápasy i výsledky, ovšem trenérský štáb se dívá dopředu. V Zuchwilu nebude výběr kompletní, do nominace nebyli zařazeni Lukáš Dostál, Jakub Lauko ani Jan Jeník. Důvody jsou objektivní. "Lukáš Dostál je naše jasná brankářská jednička. Teď jsme mu dali volno, navíc bude chytat některé zápasy WSM Ligy," informuje Bruk.

Lauko se prosadil do širší nominace dvacítky, která 13. prosince odlétá do Spojených států, kde proběhne závěrečná příprava před mistrovstvím světa. "Jakub s námi do Švýcarska nepojede, bude k dispozici vyšší kategorii. V týmu není ani Jan Jeník, který měl ve středu odcestovat s devatenáctkou na turnaj do Kanady, ovšem utrpěl otřes mozku a ze zdravotních příčin tedy zůstal doma," dodává hlavní trenér.

Základ týmu tvoří prověřená jména. Hráči jako Střondala, Gajarský, Adámek, Plášek, Kropáček, Matiášek absolvovali s týmem většinu akcí v této i mladších kategoriích. Nově se přidá jen pětice hráčů. "Vidět chceme Řeháka ze švýcarského Klotenu, tým jsme doplnili čtyřmi členy sedmnáctky. Přikryla už jsme měli na domácích utkáních proti Rusku, Raška s Teplým hrají soutěže dospělých. Obránce Haš působí ve finské juniorce, máme na něj dobré reference," připomíná Bruk.

Reprezentanti do 18 let se budou na klání v Zuchwilu chystat na hradeckém ledě, směr Švýcarsko vyrazí 25. prosince z Rokycan. "Domácí kemp není nominační, zveřejněná soupiska platí i pro turnaj. Ovšem nemůžeme vyloučit dodatečné změny. Pokud se někdo zraní, budeme na situaci reagovat. Ale platí, že v tomto složení bychom chtěli nastoupit," potvrzuje hlavní kouč.

Pod Alpami se jeho svěřenci utkají se Slováky, Finy, Němci a domácími Švýcary. Osmnáctka sehraje porci čtyři zápasů v pěti dnech. "Pro hráče je to příležitost, jak na sebe upozornit. Na tomhle turnaji naposledy vyzkoušíme některé nováčky, pak už nebude prostor. Sestavu následně stabilizujeme s tím, že kádr chceme budovat směrem k mistrovství světa," doplňuje závěrem David Bruk.

Nominace reprezentační osmnáctky na přípravný kemp v Hradci Králové a na turnaj ve Švýcarsku (25. – 30. prosince 2017, Zuchwil):

Brankáři:
Daniel Dvořák (Mountfield HK), Kristián Kolář (Plzeň).

Obránci:
Daniel Kowalczyk (Kometa Brno), Vít Seemann (Chomutov), Jakub Adámek (Třinec), Filip Bernáth (K. Vary), Martin Haš (Tappara Tampere, Finsko), Vojtěch Doktor (Č. Budějovice), Petr Had, David Aubrecht (oba Liberec).

Útočníci:
Vojtěch Střondala, Karel Plášek, Matěj Svoboda, Adam Gajarský (všichni Kometa Brno), Dominik Arnošt, Vojtěch Kropáček (oba Sparta Praha), Michal Teplý (Liberec), Adam Raška (Třinec), Jan Matiášek, Filip Přikryl (oba Plzeň), Dominik Sklenář (Mountfield HK), František Řehák (Kloten, Švýcarsko).

Náhradníci:
Jakub Michálek (Třinec), Petr Čejka (Zug, Švýcarsko), Radek Procházka, Jakub Kleiner (oba Chomutov), Jakub Kašpar, Otakar Šik, Radek Prošek (všichni K. Vary), Tomáš Vlk (Pardubice), Dominik Šedivý, Miroslav Kukla (oba Mountfield HK), Jan Šír, Jan Žemba (oba Liberec), Ondřej Holý, Milan Antoš, Damien Hradil, Jaroslav Brož (všichni Slavia Praha).

Realizační tým:

Manažer týmu: Petr Studnička.
Hlavní trenér: David Bruk.
Asistenti: Tomáš Martinec a Petr Studnička.
Trenér brankářů: Jiří Sklenář.
Video trenér: Lukáš Lotko.
Lékař: MUDr. Jan Alt.
Fyzioterapeut: Václav Vejvoda.
Hospodář: Jan Vejvoda.

Program turnaje v Zuchwilu:

Úterý 26. prosince:
16:30 Česko – Slovensko
20:00 Švýcarsko – Německo

Středa 27. prosince:
15:00 Česko – Finsko
18:30 Slovensko – Švýcarsko

Čtvrtek 28. prosince:
15:00 Finsko - Slovensko
18:30 Německo – Česko

Pátek 29. prosince:
12:00 Finsko – Švýcarsko
15:30 Slovensko – Německo

Sobota 30. prosince:
11:00 Německo – Finsko
14:30 Švýcarsko – Česko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz