Poslední krok! Junioři se těší na velké finále, Seemanna střídá Michálek

Foto: Karel Švec, cslh.cz

12. srpna 2017, 10:28

Václav Jáchim

Užili si mohutnou radost ze senzačního postupu do finále, čeští junioři jsou stále plni euforie z velkého vítězství nad Ruskem a nádherného aplausu břeclavských tribun. Teď už ale osmnáctka myslí na dnešní velkou bitvu. Zbývá poslední krok, finále s Kanadou rozhodne o letošním šampiónovi. "Víme, že to bude hrozně těžký zápas. Ale když vydržíme hrát jako proti Rusku nebo Americe, máme šanci," říká za celý tým útočník Jakub Lauko.

Fanshop

Mladí Češi mají s protivníkem zkušenost, minulou sobotu si v Břeclavi zahráli proti Kanadě generálku. Podlehli 1:3, ale bylo to velmi vyrovnané utkání. Kdo by tehdy řekl, že se oba týmy potkají za sedm dní ve finále. "Kanadský styl nám možná bude sedět víc než Švédové. Že jsme proti kanadskému týmu hráli, to by nám mohlo pomoci," povídá kapitán Libor Zábranský.

Trenérský štáb nechal hokejisty v pátek večer užít si postupovou euforii, sobotní program je trošku jiný než v předchozích dnech. "Nejdeme na dopolední rozbruslení. Jednak jsou kluci dost pomlácení, jednak se hraje už od 17 hodin. Uděláme si přípravu v okolí hotelu Celnice, kde k tomu máme veškeré podmínky," informuje hlavní kouč David Bruk.

Kluci hráli výborně, těšilo nečekaného hosta na Memorialu Ivana Hlinky Tomáše Plekance


Strategie na zámořský výběr se podle jeho slov může částečně lišit od toho, s čím junioři vyrukovali na Rusy. Byť znovu chtějí hrát aktivně, s maximálním nasazením a bruslením, "Máme k dispozici video nejen z našeho vzájemného zápasu před turnajem, ale také další kanadská utkání včetně semifinále proti Švédsku. Podle toho uděláme přípravu," naznačuje Bruk. Hned po bitvě se sbornou věděl, že nebude mít k dispozici kompletní sestavu.

Zranění ramena totiž vyřadilo chomutovského obránce Víta Seemanna, jenž těsně před turnajem nahradil v nominaci Tomáše Dajčara. Také on tehdy vypadl ze zdravotních příčin. "Uvidíme, jak bude vypadat stav dalších hráčů, rozhodneme se po poradě s lékařem," hlásí kouč. Potíže po pátečním klání připustil kapitán Libor Zábranský, jehož účast není pravděpodobná. Fit nebyli někteří útočníci, v ofenzivě se ale změny neočekávají. "Po výpadku Seemanna jsme museli reagovat, mužstvo nově doplnil obránce Jakub Michálek," zmiňuje David Bruk.

Jsem rád, že jsem dal rozhodující gól, makali ale všichni, říká Jakub Lauko

Pro třineckého zadáka půjde o náročnou premiéru. Už se připojil k týmu, první a zároveň poslední zápas na Memoriálu Ivana Hlinky si připíš ve finále. Jeho start musel potvrdit direktoriát turnaje, Češi měli na soupisce 22 hráčů jako většina ostatních týmů. Ovšem propozice turnaje striktní počet hokejistů neuvádějí, limit se týká pouze sestav na jednotlivé zápasy.

Rusové takhle využili 21. hokejistu do pole, když obránce Pribylskij nahradil zraněného Galeňuka. Stejný počet juniorů využili na turnaji Švýcaři. Připomeňme, že k jednomu přesunu došlo před startem Memoriálu Ivana Hlinky také v českém útoku: zraněného Vojtěcha Kropáčka dodatečně nahradil Vojtěch Střondala.

Členové reprezentační osmnáctky mohou jít do finále v psychické pohodě. Překonali jakékoli původní odhady, finále je pro ně velkým úspěchem. Ale nic nekončí, šance na velké zlato se neotvírá každý den. Po triumfu lační samozřejmě také Kanaďané, kteří přijeli vykoupit loňské hříchy. Javorové listy se tehdy nedostaly do play off, vítězové 20 ročníků (!) turnaje sestavili silný tým a chtějí zase vládnout. Velká finálová bitva startuje v Břeclavi od 17 hodin, sledovat ji můžete na Hokejka TV. Na bratislavském ledě se ve stejném čase hraje zápas o bronz mezi týmy Ruska a Švédska.

Přímý přenos finále sledujte na Hokejka TV

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz