Posila pro jihlavský útok. Do extraligy jde slovenský střelec Puliš

Foto: sport.aktuality.sk

12. června 2017, 23:17

Martin Voltr

Extraligový nováček z Jihlavy dál pokračuje v posilování kádru pro novou sezonu, v níž plánuje hrát mezi českou smetánkou důstojnou roli. Po zajímavých jménech zejména pro zadní řady ohlásil i kvalitní posilu do útoku od našich východních sousedů – roční smlouvu v Dukle podepsal loňský kapitán Zvolena a slovenský reprezentant Radovan Puliš! Klub to oznámil na svém webu.

Fanshop

Jihlavský jednatel Bedřich Ščerban na konci května ohlásil, že obranu už považuje za kompletní, ale rád by přivedl ještě dva útočníky. Důležitou zprávou pro ofenzivní řady týmu bylo už podepsání nového kontraktu s Adamem Zemanem. Nyní se přidává kvalita ozkoušená především slovenskou extraligou.

Pětadvacetiletý Radovan Puliš patřil jako junior mezi největší naděje slovenského hokeje. V 17 letech ale jeho kariéru výrazně zbrzdilo zranění, které utrpěl při autonehodě. Úplná rekonvalescence trvala dva roky, měl i myšlenky na to, že s hokejem bude muset skončit. Díky podpoře rodiny i svého klubu Acadie-Bathurst v kanadské QMJHL ale vydržel. Za mořem odehrál během tří sezon jen 41 zápasů.

Dukla hlásí další změny. Pojistila si Zemana a představila nové logo »

Domů se vrátil ještě do zvolenské juniorky, ale v roce 2013 slavil už se seniorským týmem domácí titul. O dva roky později se stal nejlepším střelcem soutěže, když v základní části vstřelil během 53 zápasů 30 gólů a přidal 26 asistencí. Velmi produktivní byl i v dalších dvou sezonách.

Obě si proložil krátkými štacemi v zahraničních soutěžích: Na startu ročníku 2015/16 odehrál pět zápasů (1+0) v KHL za Slovan Bratislava, loni pak osm utkání (6+3) za Winterthur ve druhé nejvyšší švýcarské soutěži. Následně znovu zakotvil v mateřském Zvolenu, kde dostal na hruď kapitánské céčko. Jeho další kroky měly směřovat do ruské Vyšší hokejové ligy, místo Krasnojarsku ho ovšem čeká první české angažmá.

Puliš má na kontě také deset reprezentačních startů. V loňské sezoně oblékl národní dres čtyřikrát, v únorovém souboji slovenského olympijského výběru s Norskem v rámci Euro Hockey Challenge se radoval ze svého prvního gólu. Mezi mantinely Tipsport extraligy teď bude soupeřit i se svými dosavadními spoluhráči, ze Zvolena už před ním zamířili do Zlína Tomáš Valenta a Pavel Klhůfek.

Příchody do HC Dukla Jihlava

Jan Zdráhal (Třebíč)
Jakub Suchánek (České Budějovice)
Petr Ulrych (Kladno)
Lukáš Žálčík (České Budějovice)
Lars Volden (Trenčín)
Nicolai Bryhnisveen (Tingsryds, zkouška)
Erik de la Rose (Storhamar)
Radovan Puliš (Zvolen)

Odchody z HC Dukla Jihlava

Tomáš Kaláb (Třebíč)
Jiří Říha (Mladá Boleslav)
Miroslav Svoboda (Plzeň)
Filip Dundáček (neznámo)
David Březina (neznámo)
Lukáš Jícha (neznámo)
Michal Důras (Strasbourg)
Jiří Dobrovolný (ukončil kariéru)
Lukáš Sáblík (ukončil kariéru)
Vlastimil Bilčík (neznámo)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz