Poprvé v derby proti Romanovi. V sezoně to bude jiné, hlásí Svačina

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Letní ocelářskou bitvu mezi Vítkovicemi a Třincem okořenil souboj Ondřeje Romana a Vladimíra Svačiny. Někdejší hokejová dvojčata se v derby vůbec poprvé postavila proti sobě! "Ale byla to zatím jen příprava, v sezoně to bude jiné," usmívá se třinecký útočník po porážce 3:6.

Fanshop

"Víc vyostřené to bylo loni v sezoně, když jsem hrál za Liberec. Byly tam nějaké souboje, párkrát jsme se taky dohráli a pak si ze srandy vynadali," vzpomíná Vladimír Svačina. "Ale teď jsme se s Ondrou na ledě ani moc nepotkali," doplňuje třicetiletý bojovník.

Olesz je při chuti, sestřelil Oceláře. Snad jsem to nenakopl brzo, doufá »

Zatímco fanoušci, kterých dorazilo 4 157, berou letní derby prestižně, pro hráče je to stále jen příprava. "Popravdě to beru asi jako každý jiný zápas v přípravě. Je super, že přijde víc lidí, ale jinak bych to nějak nehrotil," líčí Svačina s tím, že hecování neproběhla.

"Ale v sezoně to bude přece jenom jiné. Už když jsem byl v Liberci, tak hrát v Ostravě pro mě bylo něco trošku jiného," říká třinecký útočník. Ten si po bitvě rivalů našel chvilku na pokec se svým kámošem a bývalým hokejovým parťákem Ondřejem Romanem.

"Kontakty pořád udržujeme, loni jsme se navštěvovali. Když přijely Vítkovice do Liberce nebo my do Ostravy, tak jsme dali kafe a pokecali, co je nového. Hlavně přes léto se vídáme, potom přes zimu je toho hodně a na taková setkání není tolik času," vypráví.

"Víc vyostřené to bylo loni v sezoně, když jsem hrál za Liberec. Byly tam nějaké souboje, párkrát jsme se taky dohráli a pak si ze srandy vynadali."

Spokojenější byl po utkání Roman, který trefou do odkryté branky pečetil vítkovické vítězství 6:3. "Myslím, že první třetinu jsme odehráli kvalitně, ale ve druhé části jsme možná z přemíry snahy pouštěli soupeře do přečíslení a ten to trestal," přiznává Svačina.

Václav Varaďa se svými kolegy měl hráčům co říct. "Vyčítali nám, že jsme propadali a zbytečně lítali. Obzvláště, když jsme hráli na tři lajny. Mohli jsme taky pošetřit síly, trošku se zatáhnout, aby jezdili víc do plných. Těch chyb jsme udělali strašně hodně," hlásí.

"Je to pro nás poučení do dalších zápasů a další práce." Už v pátek napíše derby další díl. Hrát se bude tentokrát pod Javorovým, kde budou mít Oceláři ideální šanci soupeři vrátit porážku. "Doufám, že to vyjde. Uděláme vše pro to, abychom vyhráli," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz