Pokuta 5 tisíc korun. Litvínov pyká za fanoušky, Oceláři kvůli Krajíčkovi

Foto: hcverva.cz

Disciplinární komise Tipsport extraligy potrestala hned dva kluby finanční pokutou ve výši 5 tisíc korun. Litvínov pyká za své fanoušky, kteří v sobotním duelu s Hradcem Králové opakovaně vhazovali na led předměty a zasáhli dokonce jednoho z arbitrů. Oceláři platí za to, že si Lukáš Krajíček nepřevzal cenu pro nejlepšího hráče utkání. Hokej.cz o tom informoval tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund.

Fanshop

"V čase 53:22 byly z hlediště na ledovou plochu vhozeny dva plastové puky Generali. V čase 53:32 byly opět vhozeny tyto plastové puky z hlediště na ledovou plochu, z toho jeden zasáhl hlavního rozhodčího Oldřicha Hejduka do hlavy," popsali rozhodčí v oficiálním zápise o utkání. Případem se tak musela automaticky zabývat disciplinárka v čele s Karlem Holým.

"Přes zasažení jednoho z rozhodčích nemělo uvedené jednání vliv na průběh utkání ani zdraví jeho účastníků," sděluje Holý, který pořádajícímu klubu udělil pokutu ve výši 5 tisíc korun. "Takové diváky v hledišti nechceme! Navíc zbytečně pokazili výborný dojem z chování všech ostatních fanoušků při litvínovských vyprodaných zápasech," zlobí se v Litvínově.

Picard se zapojil do bitky, dostal napomenutí. Oceláři zaplatí 5 tisíc »

Holý se zabýval také skutečností, že třinecký zadák Lukáš Krajíček po druhém domácím utkání série s Piráty nepřevzal cenu pro nejlepšího hráče utkání. Došlo tím k porušení Herního řádu, podle kterého mají kluby povinnost zajistit, aby nejlepší hráči převzali ocenění a absolvovali ceremoniál s předávajícím. Oceláři tak musejí zaplatit pokutu ve výši 5 tisíc korun.

"Cenu převzal v zastoupení spoluhráč Jakub Petružálek, ačkoli oceněný neutrpěl podle zápisu o utkání žádné zranění, kvůli kterému by se ceremoniálu nemohl zúčastnit. Bezprostředně před ním byl navíc přítomen na ledové ploše," hlásí Holý. Třinec platí už druhou pokutu v krátkém čase, nedávno pykal za neúčast hlavního trenéra Vladimíra Kýhose na tiskovce.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz