Pohodář Gudas perlí: Nadávám tak, aby mi soupeř dobře rozuměl

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

15. května 2017, 21:19

Jan Šimek

Na ledě platí za neúnavného dříče, spolehlivého hlídače i neúprosného tvrďáka, což koneckonců dokazuje každý zápas i na letošním mistrovství světa. Těžkotonážní kovadlina Radko Gudas je ale také pohodář s dobrým srdcem a smyslem pro humor. Dokázal to i v případě, kdy na oficiální facebookové stránce české hokejové reprezentace odpovídal na dotazy fanoušků. Odpovědi v jeho podání? Co slovo, to perla.

Fanshop

Hokejoví příznivci se nebáli zeptat na velmi zajímavé věci. Třeba na to, jaký to je pocit, když o Radko Gudasovi lidé říkají, že je dvojníkem Buda Spencera. „Skvělý! Spencerovky jsem měl moc rád. Když jsem vyrůstal, drtivou většinu jsem viděl,“ usmívá se obrovitý zadák Philadelphie.

Když to schytáte pukem vypáleným z jeho hokejky, můžete si být jistí, že to pořádně štípne. Jakou rychlostí dokáže vystřelit černý projektil? „Jednou jsem to měřil v létě v Letňanech a je to kolem 160 kilometrů v hodině. Záleží na hokejce, to jsem měl ještě trochu měkčí hůl,“ vysvětluje.

V NHL válí už svou pátou sezonu, co je na soutěži nejnáročnější? „Pro mě je nejtěžší to, že kolem sebe nemám rodinu tak často, jak bych chtěl,“ přiznává šestadvacetiletý borec, jehož idolem byl kdysi i Scott Stevens. „Rád jsem ho sledoval. Mým vzorem byl také táta. Jako každý Čech jsem vždycky koukal i na Jardu Jágra,“ pokračuje.

Jak vnímá zákaz startu hráčů z NHL na olympiádě? „Myslím si, že je padlé na hlavu, že tam nejedeme. Bohužel na to má NHL jiný názor, ale je to škoda pro všechny,“ myslí si kladenský rodák.

„Nadávám tak, aby mi soupeř rozuměl. Umím něco finsky, švédsky i francouzsky. Většinou ale mluvím anglicky.“

V zámoří rozděluje tamní hokejové dění. Někteří mu fandí, jiní o něm tvrdí, že neumí hrát hokej. Trápí ho, že jej protihráče považují za neoblíbeného hráče? „Tohle vůbec neřeším,“ odmítá Gudas. Zároveň nejde k ráně daleko. Má z někoho vyloženě respekt? „Vůbec,“ vypálí okamžitě.

Urostlý bek kromě svých hokejových kvalit oplývá také rozličnými jazykovými schopnostmi, které využije zejména při šarvátkách a strkanicích na ledě. „Nadávám tak, aby mi soupeř rozuměl. Umím něco finsky, švédsky i francouzsky. Většinou ale mluvím anglicky,“ dodává s úsměvem.

Kompletní odpovědi Radka Gudase čtěte na Facebooku »

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz