Podruhé na Spengler Cup. Hradecký Mountfield i letos zamíří do Davosu

Foto: Martin Voltr

16. května 2017, 11:29

Martin Voltr

Také na 91. ročníku slavného Spenglerova poháru se představí zástupce Tipsport extraligy. Pozvánku na nejstarší klubový turnaj světa stejně jako loni obdrželi hokejisté hradeckého Mountfieldu, kteří si tak k účasti v Lize mistrů si přidají další porci náročných mezinárodních zápasů.

Fanshop

Východočeši zanechali na minulém ročníku pozitivní stopu, a to i přesto, že se s turnajem rozloučili v nejkratším možném termínu. Po vítězství 4:3 nad ruským Jekatěrinburgem prohráli stejným poměrem se švýcarským Luganem, ve čtvrtfinále pak nestačili 1:5 na pozdější šampiony, výběr Kanady. Tři duely odehráli ve třech dnech bez odpočinku.

Letos se spekulovalo, zda Mountfield dostane šanci znovu, vzhledem k předpokládané účasti olympijských výběrů před Hrami v Pchjongčchangu. Nakonec si ale pozvánku vysloužil. A nemohl odmítnout! „Opětovné pozvání vnímám jako projev ocenění našich kvalitních výkonů na minulém ročníku, stejně tak jako ocenění skvělého vystoupení našich fanoušků, kteří svojí typickou podporou našich hráčů velmi mile překvapili tamní publikum i média,“ uvedl na hradeckém webu prezident klubu Miroslav Schön.

Už teď je jasno o čtveřici účastníků tradičního turnaje v nádherném prostředí švýcarských Alp. O Vánocích 2017 se v Davosu představí kromě domácího týmu a Hradce Králové také finská Hämeenlinna a švýcarský národní tým. Organizátoři finalizují rovněž jednání s kanadským výběrem a jedním klubem Kontinentální ligy, kteří by zkompletovali šestičlenné pole.

„Česká republika představuje velký hokejový národ. Snažíme se mít na Spenglerově poháru vždy zástupce z této země a jsme velice rádi, že Mountfield chtěl do Davosu znovu přijet,“ řekl pro stránky turnaje jeho ředitel Marc Gianola.

Foto: EQ Images / Gian Ehrenzeller

Hradec Králové se na Spenglerův pohár vydá podruhé v řadě i podruhé ve své historii. Oproti loňsku ho ale čeká ještě nabitější sezona. Poprvé se totiž kvalifikoval do Ligy mistrů, navrch hned v letní přípravě uspořádá druhý ročník silně obsazeného Mountfield Cupu.

Těžký program tak bude klást velké nároky na složení kádru. „Snažíme se vytvořit kvalitní mužstvo, které bude zase o něco zkušenější. Na Spengler Cupu se budeme snažit navázat na loňské výkony, které bychom chtěli ještě vylepšit a posunout se minimálně o stupínek výše. Rádi bychom také v dohledné době představili minimálně dvě další posily do našeho mužstva, které čeká velmi náročná a pestrá sezona,“ doplnil Schön.

Stejně jako hradečtí hokejisté, i jejich fanoušci se teď můžou těšit na spoustu zápasů proti skvělým soupeřům. Jen už musí začít šetřit...

Foto: EQ Images / Melanie Duchene

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz