Po odchodu z Vítkovic návrat domů. Vandas bude hrát v Popradu

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Čtyři uplynulé sezony strávil ve vítkovických barvách, Michael Vandas byl hodně platným členem týmu. Když mu na jaře skončila smlouva, slovenský reprezentant zvažoval, co bude dál. Nakonec volí možná trochu překvapivý krok: po čtyřech letech se vrací do Popradu, kde působil předtím, než v létě 2013 vyrazil do české Tipsport extraligy.

Fanshop

Šestadvacetiletý útočník patrně nesehnal působiště podle svých představ, proto se rozhodl pro angažmá tam, odkud vyšel. Představitelé hokejového Popradu na klubovém webu oznámili, že s bojovným hokejistou podepsali roční smlouvu.

Samotný Vandas připouští, že se verdikt v jeho případě nerodil snadno. "Abych řekl pravdu, mám smíšené pocity. Ale těším se, ačkoli jsem si myslel, že se do Popradu vrátím později," přiznal v rozhovoru pro web Popradu.

Během uplynulé sezony sehrál Vandas 52 utkání v české nejvyšší soutěži (včetně play off), celkem zaznamenal šest branek a dvanáct nahrávek. Další ročník zahájí doma na Slovensku. "Manažer i trenéři mi v mnohých věcech vyšli vstříc, za což jim děkuji. Doufám, že naplním jejich očekávání," doplnil Vandas.

Kromě účastníka mistrovství světa dvacetiletých 2010 a 2011 opustili kádr Vítkovic také Stanislav Balán (Karlovy Vary), Erik Němec (Znojmo), v Olomouci bude pokračovat Petr Strapáč. Nové angažmá si hledají Lukáš Kovář a Yan Stastny.

Hlavní kouč a generální manažer Jakub Petr naopak do mužstva přivedl Petera Tršku (Kometa Brno), Jakuba Lva (Plzeň), Rastislava Deje (Mountfield HK) a Šimona Stránského, který se vrátil z kanadského juniorského týmu prince Albert Raiders.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz