Po Kometě jediný zápas v EBEL, a zase zpátky! Stehlík posílí Třinec

Foto: hc-kometa.cz

30. ledna 2016, 18:32

Václav Jáchim

Pořádně perný závěr týdne prožívá Richard Stehlík (na snímku). Slovenský obránce nedávno ukončil spolupráci s brněnskou Kometou a původně se zdálo, že zakotví v rakouské EBEL. Někdejší zadák Vítkovic, Sparty a dalších klubů se dohodl s Villachem, za který premiérově nastoupil v pátek. Teď ale urostlý bek zvedá kotvy a míří zpátky do Tipsport extraligy. Jak uvedly stránky esihockey.at, Stehlík těsně před uzávěrkou přestupního termínu posílí Třinec!

Fanshop

Transakce se narodila rychle, i v návaznosti na lazaret, který v řadách Ocelářů vznikl po pátečním duelu s Karlovými Vary. Během zápasu se zranil útočník Ján Sýkora, jenž je po operaci ramena, mimo hru postupně putovali obránci Rostislav Klesla, Vladimír Roth a Tomáš Linhart.

Všichni absolvovali podrobné vyšetření, jejich návrat do činné služby je s otazníkem. Proto vedení neváhalo a jalo se hledat náhradu. Třinec den před uzávěrkou letošních přestupů v Tipsport extralize získal Richard Stehlíka, někdejší slovenský reprezentant tedy naváže na působení v brněnské Kometě, které nedávno předčasně skončilo.

"Richard původně odešel do Villachu, ale ve smlouvě měl podmínku, že v případě kvalitní nabídky se ihned může rozloučit. Stalo se, Stehlík sehrál v EBEL jediný zápas a jde zase zpátky. Registrovali jsme i zájem jiných klubů, Oceláři ale reagovali bleskově a konkrétně," popisuje dění uplynulých hodin hráčův zástupce Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services.

Stehlík na třinecký návrh kývl a dohodl se na působení do konce sezony, pokud všechno klapne, mohl by za nový tým poprvé naskočit už v nedělním střetnutí ve Zlíně. "Pro Richarda je to nová příležitost, která ho hodně lákala. Navíc bydlí v Ostravě, z Třince to bude mít domů blízko. Klub hledal kvalitního obránce a Stehlík se rozhodl tuhle možnost využít," doplňuje Vůjtek.

Ve Villachu jsou ze ztráty slovenského beka smutní, ovšem hořkost necítí. "Dalo dost práce dostat Richarda k nám, ale museli jsme počítat s tím, že se může cokoli přihodit. Bohužel, stalo se," uvedl pro agenturu APA trenér Greg Holst. Účastník mistrovství světa 2006 a 2007 se znovu přesouvá do české Tipsport extraligy, kde zatím nasbíral 455 zápasů a 129 kanadských bodů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz