Po desítce další kolaps. Tohle bolí ještě víc, nechápu to, říká Rolinek

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

30. září 2017, 11:11

Marek Votke

3:0 a 4:2. Těmito rozdíly vedlo domácí Dynamo proti úřadujícímu mistrovi. Stejně to nakonec nestačilo, Kometa dala během povedené závěrečné čtvrthodinky tři branky a z Pardubic si zaslouženě odvezla tři body za výhru 5:4. „Chybami se to zase celé smetlo a zase se budeme hrabat v tom, že jsme nevyhráli a zůstáváme poslední,“ bědoval kapitán Tomáš Rolinek.

Fanshop

Každý si už myslel, že Pardubice dají na desítku z Plzně zapomenout. Dynamo si užívalo tříbrankový náskok nad mistrem, který byl zralý na ručník. Jenže ve druhé půlce to vypadalo přesně naopak. Brňané všechno korunovali v posledních šesti minutách, kdy svůj obrat dokonali.

Vyrovnávací branka Hynka Zohorny byla pro domácí obzvlášť smolná, když brněnský útočník vypálil z otočky a kotouč propadl Kacetlovi jen pár centimetrů za brankovou čáru. Pardubický gólman byl hodně naštvaný, vyhodil puk mezi diváky a inkasoval desetiminutový osobní trest. „Nešťastně se to tam odrazilo a propadlo mi to za záda. Mrzí mě to, ale nedá se nic dělat. Na tenhle gól se vymlouvat nemůžeme,“ hodnotil situaci po opadnutí emocí nešťastník Kacetl.

„Měli jsme těžké sezony, asi všichni jsme čekali, že to letos bude lepší. A znovu se plácáme na spodku.“

Aby toho nebylo málo, Kometa pak pátým gólem dokonala obrat a z Pardubic si odvezla tři body za vydřenou výhru. Dynamo v závěru sestřelila dvojice Alexandre Mallet – Lukáš Nahodil, která na východě Čech donedávna působila. „Že jsme skórovali zrovna my, je náhoda. Proti svému bývalému klubu buď zazáříte, nebo vyhoříte. Jsem rád, že nám vyšel první případ,“ usmíval se po utkání Nahodil.

Zároveň ale Dynama trochu litoval. „V té kabině mám pořád spoustu kamarádů a Pardubicím přeju jen to nejlepší. Takové zápasy jsem v tady zažil a vím, jaké to je, ztratit dobře rozehraný zápas. Doufám, že se kluci zvednou alespoň výsledkově, herně to totiž vůbec nebylo špatné! Přeju Dynamu klidný střed tabulky,“ řekl upřímně.

Zatímco Nahodil odjížděl se svým novým týmem domů spokojený, kapitán Dynama Tomáš Rolinek s hořkým úsměvem na tváři jen těžko hledal slova. „Každý hráč zažil nějaký obrat, ale sám to nechápu. Pořád kroutím hlavou... Nevím. Podcenit jsme to nemohli, přijel mistr s výbornými hráči a měli jsme to takhle rozehrané. Ale těmi chybami se to zase celé smetlo a zase se budeme hrabat v tom, že jsme nevyhráli a zůstáváme poslední,“ sypal si popel na hlavu.

Porážka s Kometou by za jiných okolností rozhodně tolik nebolela. Ale takhle... „Minulý zápas jsme dostali desítku, ale vůbec to na nás nezanechalo stopy,“ odmítl Rolinek po drsném výprasku v Plzni. Teď Dynamo ovšem předvedlo další kolaps. „Tohle bolí ještě víc, v uvozovkách vyhraný zápas. Ale postarám se o to, aby to nezanechalo stopy,“ slíbil kapitán. „Jediné, co nám teď pomůže, že si sedneme k videu a rozebereme si to. Každý uvidí konkrétní chyby, kterých se dopustil. Video je nejlepší lék.“

O pozici v tabulce teď moc nejde, přesto pohled na ní Pardubicím rozhodně sebevědomí nezvedne. Pryč je povedená příprava, zpátky je loňské trápení. „Měli jsme těžké sezony, asi všichni jsme čekali, že to letos bude lepší. A znovu se plácáme na spodku,“ kroutil hlavou Rolinek. „Není mi vůbec do smíchu, strašně moc si přeju, aby se to otočilo a na tom spodku jsme nebyli. To je jediné, co můžu říct,“ dodal otřeseným hlasem.

Sestřih utkání HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz