Plzeňský útočník Procházka přihrál pád. Přijde o část odměny

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Martin Procházka dostal za nafilmovaný pád ve čtvrtfinále Generali play off Tipsport extraligy trest od předsedy disciplinární komise ELH Karla Holého. Plzeňský útočník musí zaplatit pokutu ve výši deseti procent základní měsíční odměny.

Fanshop

» Záznam situace zde

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se na základě podnětu Bílých Tygrů zabýval ve zkráceném řízení jednáním Martina Procházky ve čtvrtečním utkání mezi Libercem a Plzní (4:2).

Dospěl k závěru, že hráč využil lehkého kontaktu s holí protihráče Jaroslava Vlacha k tomu, aby se ve chvíli, kdy bylo zřejmé, že nemůže dostihnout kotouč jako první, cíleně převážil a pádem na ledovou plochu ovlivnil úsudek rozhodčích a získal výhodu pro vlastní mužstvo.

„Jeho jednání bylo vědomé a pád nebyl důsledkem cizího zavinění," stojí v tiskové zprávě Českého svazu ledního hokeje. Předseda disciplinární komise ELH proto Procházku potrestal finanční pokutou ve výši deseti procent základní měsíční odměny. 

V samotném zápase Procházka na rozdíl od libereckého Jaroslava Vlacha vyloučen nebyl. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz