Plzeňského střelce Kubalíka lanaří do NHL, zájem má Los Angeles

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

27. října 2017, 9:57

Adam Bagar

Angažmá v ruské Ufě mu nevyšlo, a tak se upsal švýcarskému Ambri a v rámci hostování dál hájí barvy Plzně. Nyní však pro Dominika Kubalíka přichází nová výzva, nejlepšího střelce Tipsport extraligy lanaří do slavné NHL zástupci Los Angeles! Produktivní útočník nechává tuto možnost otevřenou. Informuje o tom deník Sport.

Nový fanshop

V aktuální sezoně měl hrát KHL, ale jeho ruská štace skončila prakticky dřív, než vůbec začala. Ufa při zaplněné kvótě cizinců už neměla pro Dominika Kubalíka místo, rozvázání dvouletého kontraktu bylo jediným řešením. Dvaadvacetiletý střelec se na tři sezony upsal švýcarskému Ambri, odkud se v rámci hostování vrátil do Plzně.

"O zájmu Los Angeles vím. Reálné to je, ale zároveň chci respektovat smlouvu, kterou mám ve Švýcarsku. Ta mě k něčemu zavazuje."

Nejlepší střelec posledních dvou sezon Tipsport extraligy znovu válí. V sedmnácti zápasech zazářil už patnácti brankami a sedmi nahrávkami, s 22 body vede bodování celé soutěže. Jeho formy si všimli také v zámoří, kde je volným hráčem. Po Kubalíkovi touží zástupci Los Angeles, kteří kanonýrovi předložili také konkrétní nabídku.

S jeho odchodem by však musel souhlasit švýcarský klub, který si může českého hráče z Plzně kdykoli stáhnout. "Navrhli, ať Dominik přiletí, a oni pustí do Švýcarska hráče z farmy místo něj. Jenže tím by se nic nevyřešilo. V Ambri mají kvótu pro cizince plnou. Proto tam Dominik není a působí v Plzni," uvedl pro Sport agent Jiří Hamal.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Ambri-Piotta nebude chtít Kubalíka ztratit, švýcarská NLA navíc nemá s NHL žádnou odchodu o odstupném za hráče, což přesunu plzeňského střelce do zámoří také nenahrává. "Generální manažer Paolo Duca to připomíná. Ale kdyby přece jen Dominika uvolnil, může letět," dodal hráčův zástupce z agentury Global Management Group.

A co na to sám Kubalík? "O zájmu Los Angeles vím. Reálné to je, ale zároveň chci respektovat smlouvu, kterou mám ve Švýcarsku. Ta mě k něčemu zavazuje. Nechávám to na agentovi Jiřím Hamalovi, který přímo s Kings jedná a samozřejmě mě o všem informuje. Tuhle možnost jsme probírali, ale není to úplně na programu dne," řekl.

Zájem z NHL? Je to příjemné, člověk se zase přiblíží ke splnění snu

Pokud by zástupci Kings podepsali s Dominikem Kubalíkem kontrakt, museli by ho vzhledem k jeho působení v Evropě nejdřív zařadit na listinu volných hráčů. A v tom případě by hrozilo, že útočníka hned ztratí. Zájem má víc klubů. "Vím o tom. Je to příjemné, člověk se zase přiblíží ke splnění svého snu. Ale nechávám to otevřené."

"Smlouva ve Švýcarsku mě zavazuje, abych zůstal celou sezonu. S mým odchodem by v Ambri museli souhlasit. Vím pouze, že zájem je, a jestli pojedu na Karjalu, že se tam možná s lidmi z těch klubů potkám. Mám radost, že se něco takového objevilo, ale zase tolik to neprožívám," zakončil Kubalík, který si v zámoří zahrál už v OHL.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz