Plzeň ulovila další ofenzivní eso, z ruské Ufy přichází Tomáš Mertl

Foto: hcsalavat.ru

21. června 2017, 13:07

Václav Jáchim

Nejprve Milan Gulaš, pak Denis Kindl nebo Petr Straka. A teď další zvučná posila pro ofenzivu. Vedení extraligové Plzně zdatně buduje kádr pro nadcházející sezonu, dres Škody nově oblékne Tomáš Mertl (na snímku). Útočník s reprezentačními zkušenostmi strávil minulou sezonu v chorvatském Záhřebu a ruské Ufě, bývalý hokejista Mountfieldu nyní hlásí návrat do vlasti. S představiteli hokejové Plzně se Mertl dohodl na víceleté smlouvě.

Fanshop

Jednatřicetiletý rodák z Českých Budějovic má co nabídnout, poslední období měl Mertl velmi solidní. Bývalý hokejista hradeckého Mountfieldu strávil dva roky v ruské KHL. První návrat domů uskutečnil koncem ledna 2016, tehdy posílil Východočechy. Nyní míří do Plzně, kde by měl být jednou z hlavních opor ofenzivy.

"Tomáš je strašně pracovitý hráč, který umí dávat góly z prostoru před brankou a odvede velké kvantum práce i dozadu. Je to určitě komplexní hráč, na kterého jsme čekali," konstatuje na klubovém webu plzeňský sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Mertl v minulosti úspěšně válel ve dvojici s Milanem Gulašem, spojení zkušených odchovanců jihočeského ledu nyní patrně opráší v barvách Škody. "Společně trénujeme, bavili jsme se o tom, že bychom si zase zahráli v jednom týmu. Milan určitě sehrál roli při mém rozhodování," potvrzuje Mertl pro stránky extraligové Plzně.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Ostřílený útočník má na kontě 527 extraligových utkáních, v nichž vstřelil 90 branek a přidal 97 nahrávek. Připsal si také start za národní mužstvo, konkrétně na turnaji Channell One Cup v prosinci 2014. Další etapou pro Mertla bude angažmá v západočeské metropoli. "Jsem rád, že jsme se dohodli. Je to pro mě nová výzva. Doufám, že klubu co nejvíc pomohu, a že to pomůže i mně osobně. Měl jsem několik nabídek, ale nakonec jsem se rozhodl pro Plzeň. Moc se na novou sezonu těším," hlásí Mertl, který se do společné přípravy týmu zapojí 25. července..

Bronzový medailista z mistrovství světa hráčů do 18 let 2004 válel během uplynulého ročníku za Záhřeb a Ufu, v ruské KHL stihl i s play off 58 utkání, 11 branek a osm asistencí. Nyní je jednou z nových tváří Plzně, jejíž kádr vypadá před startem příští extraligové sezony hodně zajímavě. Kromě Mertla přivedli Západočeši sedm letních posil.

Z Jihlavy dorazil brankář Miroslav Svoboda, návrat z Kladna ohlásil útočník Roman Přikryl, hostování ze Sparty prodloužil Martin Procházka. Zkušený Milan Gulaš hrál dosud za švédský Färjestad, v Karlových Varech loni působil Denis Kindl. Po osmi letech v zámoří je znovu k dispozici Petr Straka, do zadních řad navíc nastoupí zámořský bek Nick Jones (dosud norský Stjernen).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz