Play out je strašákem všech. Musíme hnát body, velí dvougólový Růžička

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

27. prosince 2017, 12:35

Ondřej Belák

Na Štěpána se v liberecké Home Credit Areně odehrála velice důležitá bitva dvou týmů, které na postupové pozice momentálně vzhlíží zdola. Domácí Tygři do zápasu vstoupili s chutí a poměrně rychle se dostali do vedení. Chomutov se ale nenechal zastrašit, skóre otočil, a nebýt druhé branky Jelínka, mohl si domů odvézt plný bodový zisk. Hosté však nakonec měli důvod k radosti. V prodloužení totiž rozhodl o bonusovém bodu v přesilové hře Vladimír Růžička, jenž se rovněž prosadil dvakrát.

Fanshop

V Liberci na sebe narazily dva týmy, které zatím se svým extraligovým postavením nemohou být spokojené. První třetina nabídla po gólu na každé straně, v jejím závěru ovšem byli současně vyloučeni dva Piráti, což znamenalo pro domácí celek skvělou šanci v podobě dvouminutové přesilovky pět na tři. Trojlístek hráčů Chomutova kritickou situaci přečkal. „Výborná práce kluků, kteří byli na ledě. A co prošlo, skvěle chytil Štěpán Lukeš,“ popisuje krušné chvíle Vladimír Růžička.

Sám Růžička dostal svůj tým ve třetí části do vedení. Trefu ještě musel posvětit rozhodčí u videa, nicméně shledal, že teč Dietzova nahození proběhla pod úrovní horní tyče. Samotný střelec o platnosti gólu nepochyboval. „Byl jsem si stoprocentně jistý, že to nebyla vysoká hůl. Malinko mě to tedy hlodalo, ale byl jsem si jistý,“ hlásí chomutovský útočník.

Dál už body ztrácet nesmíme, velí obránce Šmíd

Jeho branka se nakonec neukázala jako vítězná, přečíslení totiž neomylně zakončil Petr Jelínek, rozradostnil zaplněnou arénu, a za stavu 2:2 se tak scéna chystala na prodloužení. „Myslím si, že jsme mohli rozhodnout už dříve, byly tam nějaké šance. Když jsme potom hráli čtyři na tři, snažili jsme se to hrát hlavně v klidu a neukvapit se. Nakonec to tam spadlo,“ usmívá se strůjce chomutovského vítězství, jenž rozhodl chirurgicky přesnou ranou v přesilové hře.

Piráti tedy navázali na zlepšené výsledky a vyhráli již potřetí z posledních čtyř zápasů, Růžička ovšem nechce podlehnout předčasné euforii. „Je to povzbudivé, ale samozřejmě ještě není konec. Je to potřeba hnát. Teď jsme měli takovou černou sérii a body zkrátka musíme hnát co nejvíc. Chomutovského útočníka zároveň těší výhra z toho pohledu, že jeho tým zaznamenal skalp tabulkového rivala. „S týmy, které jsou na tom podobně, potřebujeme bodovat. K tomu není co dodat.“

Sestřih utkání Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov

O desítku se bojuje na ostří nože a podle Růžičky je důležité především pravidelně sbírat body. „Samozřejmě nikdo nechce hrát play out. Myslím si, že je to takový strašák všech týmů, nejen náš. Jak už jsem říkal, musíme hnát body. Nekoukat nalevo nebo napravo a každý zápas se pokusit bodovat. My jsme si prohrami situaci trošku zkomplikovali a musíme vyhrávat,“ uzavírá.

Chomutov se tedy navnadil na čtvrteční souboj s lídrem tabulky z Plzně. Zato Tygři musí před výletem na Spartu zpytovat svědomí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz