Plácali si to a spadli. Mysleli jsme, že se z nás stanou hokejisté, zuří Platil

Foto: Luboš Vácha, hcrebel.cz

Tvrdé K.O. schytali hokejisté Havlíčkova Brodu na ledě prostějovských Jestřábů. V souboji o všechno přitom Rebel začal výtečně a po vydařené první třetině vedl na Moravě o dva góly. Ve druhé části ale přišel totální kolaps a domácí skóre pěti zásahy otočili. Ve třetí dvacetiminutovce přidal Prostějov další dvě trefy a definitivně poslal havlíčkobrodský tým do druhé ligy. „Mysleli jsme si, že můžeme hrát hokej a začali jsme se s tím zbytečně plácat v naší třetině,“ nechápe obránce Rebelu Jan Platil.

Fanshop

„Před zápasem jsme si řekli, co chceme hrát. Že budeme vycházet ze zabezpečené obrany a zkusíme je překvapit protiútoky, což se nám v první třetině hodně dařilo a na Prostějov to platilo. Bohužel jsme od tohoto systému upustili,“ krčí rameny Jan Platil.

Tomu disciplinární komise změnila zbytek trestu po utkání na Kladně na podmíněný, a v Prostějově tak mohl na led. „Hrálo se mi jako bych čtyři týdny stál, nepočítal jsem s tím, že budu hrát. Snažil jsem se dostat do tréninkového tempa, měl jsem pět tréninkových jednotek. Když máte zápas po takové pauze, musíte hrát jednoduše, což se mi myslím dařilo, ale dva vlastní góly si bohužel neodpářu,“ přiznává urostlý zadák Havlíčkova Brodu, jehož start byl dlouho nejistý.

„Varianta, že nastoupím, byla. Dozvěděl jsem se to ve středu v 11 hodin. Semiš (Tomáš Semrád - pozn. red.) se zranil s Prostějovem, takže jsem začal bojovat, abych mohl naskočit a nemuselo se to hrát na pět beků, což se nakonec povedlo. Poté, co mi praskl meniskus, jsem do patnáctého února marodil. Pak jsem se začal trošku hýbat, připravoval jsem se asi týden,“ upřesňuje někdejší reprezentant.

„Je to strašné kvůli celému hokeji. Neplyne to ale jen z tohoto zápasu. V sezoně jsme jich pokazili spoustu, což se nám vymstilo.“

Rebelové po skvělém vstupu do zápasu zcela vypadli z role a ve druhém dějství přišli nejen o slibný dvoubrankový náskok, ale po dalších třech gólech do své branky prakticky i o naději zachránit se. „Mysleli jsme si, že můžeme hrát hokej a začali se s tím zbytečně plácat v naší třetině. Nedávali jsme to ven, a pak z toho plynuly zbytečné fauly. Vysilovali jsme se  a Prostějov i měl štěstí, ale to k úspěchu patří. Dal jsem si totiž krásné dva vlastní góly, které beru na mou hlavu,“ nevzdává se odpovědnosti Platil.

Kde se vzal takový výpadek? „Úplně jsme přestali hrát. Mysleli jsme si, že se z nás stanou hokejisti, budeme najednou tvořit a strkat si to, místo toho, abychom hráli kanadský jednoduchý hokej - dostat se do zóny, vystřelit puk a nazdar. My jsme si však nahrávali a puk pokaždé skončil v rohu,“ kroutí hlavou řízný obránce. „Domácí zvládli zápas po taktické stránce perfektně a zaslouženě se zachránili v první lize,“ dodává jedním dechem.

Pro havlíčkobrodské hokejisty byl krutý především pátý gól po zásahu Krejčíka, který padl se zvukem sirény, a nakonec byl arbitry uznán. „Rozhodčí za bránou nerozsvítil světlo. Koukal jsem na časomíru, bylo tam nula osm a už jsem slyšel sirénu. V tom momentu to neodhadneš, ale rozhodčí by to měli zvládnout. V první lize už by se měla od příštího roku zavést kamera jako v extralize, protože těchto sporných momentů je spousta,“ tvrdí dvaatřicetiletý hokejista.

Po devíti letech nepřetržitého působení v první lize končí jedna éra Rebelu. „Je to strašné kvůli celému hokeji. Neplyne to ale jen z tohoto zápasu. V sezoně jsme jich pokazili spoustu a nyní nám ty body chyběly, což se nám vymstilo. Podívejte se, kolik jasných utkání za tři body jsme doma ztratili. Velkou část z nich v posledních dvou minutách. Mohli jsme být před Prostějovem o devět bodů a nemuselo se to vůbec hrát,“ uvědomuje si Jan Platil.

Budoucnost havlíčkobrodského hokeje je nyní nejistá. Stoprocentní je jen to, že v příští sezoně klub v první lize neuvidíme. „Nevím, co bude s hokejem v Havlíčkově Brodě. Nepřísluší mi to hodnotit, není to můj byznys. To je na vedení a já do těchto věcí nemám co zasahovat,“ říká kladenský rodák.

A jak to vypadá s ním? Bude pokračovat v kariéře? „Jsem rád, že jsem si dokázal, že můžu hrát hokej. Nyní si budu hledat angažmá. Rád bych šel do extraligy, a pokud to nevyjde, pak do ciziny,“ uzavírá Jan Platil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz