Piráty neodepisujte! Byli jsme nad propastí, ale máme srdíčko, hlásí Huml

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

9. března 2017, 21:29

Václav Jáchim

Skoro každý je odepisoval, po dvou domácích debaklech 1:7 a 1:6 se hokejisté Chomutova ocitli v těžké situaci. Doma hanebně selhali, před odvetami ve městě aut věděli, že konečně musejí zabrat. Jinak by tahle série skončila dřív, než málokdo čekal. Piráti zabrali! Všechno nepodstatné hodili za hlavu, soustředili se na maličkosti. Na každé střídání a osobní souboj. "Nebyl čas s prominutím na kecy. Věděli jsme, že to musíme předvést na ledě. Nechat tam srdíčko, bojovat pro klub a jeden pro druhého. Já vím, takové klišé. Ale tak to prostě je," povídá Ivan Huml.

Fanshop

Severočeši překopali strategii, snažili se eliminovat zbraně protivníka a sami šli poctivě za lepší produktivitou. Hosté přečkali úvodní nápor, stejně tak důležité oslabení. V 10. minutě otevřel skóre Vondrka, posléze se přidal Skokan. Huml nahrál na obě branky, celkem nasbíral gól a tři asistence. Jiný ostřílený vlčák Michal Vondrka přispěl třemi body..

Důležitý klíč k úspěchu znamenaly pro Piráty početní výhody. "Je to jedna z věcí, co nám předtím chyběla," souhlasí Huml. "Ale hlavní byla především hra do obrany a pokrývání středního pásma. Dařilo se nám zastavovat útoky Boleslavi a nepouštět je do přečíslení," pochvaluje si. Jaká to změna v porovnání s prvním a druhým soubojem v Chomutově.

Jako by někdo mávl kouzelným proutkem, protože systém Pirátů najednou fungoval. Tým šlapal jako hodinky a domácí moc nevěděli, jak si s tím poradit. Huml přiznává, že volná středa mezi střetnutími byla po domácí rychtě pořádně hořká. "Sedli jsme si v kabině, proběhly také pohovory s námi staršími hráči. Řekli jsme si, co chceme hrát, nastaly nějaké změny v systému. Ale hlavně - rozhodovalo srdíčko. A nasazení. Na ledě to každý viděl. Až na výjimky jsme soupeře k ničemu nepustili, podpořil to kvalitní výkon brankáře," připomíná.

A ještě jedno téma se příznivě odrazilo: hokejisté Chomutova nechtěli končit sezonu po mizérii, jakou nikdo z nich nejspíš nepamatuje. "Co jsme předváděli první dva zápasy, to nemělo s hokejem nic společného," přiznává Huml. "Byli jsme nad propastí a věděli, že v Boleslavi musíme nechat všechno. Pak to není o nějakém řvaní v kabině, spíš je třeba se sjednotit a hrát jako tým." Jak to, že Piráti v sobě tyhle síly nenašli ve druhé domácí bitvě? "Těžko říci. Kdybychom to věděli, už bychom to tehdy spravili. Fakt je, že nám pokaždé utekly začátky zápasů. V tu chvíli jsme se do soupeře začali tlačit, což hrálo do not Boleslavi. Tentokrát ne, myslím, že klíčové bylo ubráněné první oslabení. Kdybychom tam dostali góla, soupeře by to nastartovalo. Naštěstí jsme skóre otevřeli my," upozorňuje.

Pro Humla a celý chomutovský tým byl vstup do předkola něco jako zlý sen. Trenér Růžička přiznal, že toho moc nenaspal, v nejdůležitější fázi sezony spadli Piráti do bažiny frustrace. "Dá se říci, že na play off se připravujeme 52 zápasů. Co jsme pak proti Boleslavi předvedli v Chomutově, to jsem si bral hodně osobně. Byl jsem z našich výkonů zklamaný," přiznává Huml. A nejen on! "Také jsme si to v kabině řekli. Že to musíme změnit. A úplně všechno! Splnili jsme to, tentokrát tam byla bojovnost a obětavost. Soustředili jsme se na svoji hru, Boleslav nechodila do přečíslení a zápas se hned vyrovnal."

Najednou to šlo. Zatímco v předchozích bitvách protivník nevídaně zářil a vítězil pro Piráty nedůstojným dojmem, teď mají jasnou venkovní výhru oni. "Hodně pomohl první gól. My se předtím trošku trápili v koncovce, byla tam spousta šancí, ale neproměnili jsme. Brankář jim chytal skvěle." Krušnohorci odčarovali gólmana Maxwella, najednou mu nasypali pět branek. "Věděli jsme, že to není nadčlověk. Bavili jsme se o našem zakončení, chyběl tam důraz před bránou, aby góly padaly. Teď jsme to s trochou štěstí protrhli. Odmakali jsme těžký zápas a rádi bychom ho potvrdili v pátek. Asi nic moc moc měnit nebudeme. Víme, že se Boleslav zase připraví, bude to možná ještě těžší utkání," uzavírá Huml. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz