Piráti to dokázali! Euforie, ale sáhli jsme si na dno, jásá Huml

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Piráti v posledním a rozhodujícím utkání porazili Mladou Boleslav 6:1, a dokonali tak historický obrat série předkola, když po dvou domácích prohraných zápasech urvali postup na svoji stranu. Ivan Huml pomohl Chomutovu k postupu do čtvrtfinále Generali play off Tipsport extraligy šesti kanadskými body, když tři góly vstřelil a na stejný počet přihrál.

Fanshop

V pátém duelu sahal po hattricku, když už ve dvanácté minutě vstřelil druhý gól, ale třetí už nedokázal nepřidat. „Je to veliká euforie. Fanouškům jsme to dlužili po těch dvou zápasech, doufám, že si zápas užili,“ řekl Ivan Huml.

V předkole jste úvodní domácí zápasy prohráli, ale pak jste se zvedli a dokonali historický obrat. Jaký je to pocit?
Je to skvělý pocit, ale sáhli jsme si úplně na dno. Prohrát dva zápasy, jak jsme je prohráli, nebylo jednoduché. Oklepali jsme se z toho a v posledních utkáních už jsme byli lepší než Boleslav. Postup jsme si zasloužili. Poslední zápas jsme předvedli zodpovědný výkon. Jánko předvedl neuvěřitelné zákroky. Jsme strašně šťastní a těšíme se na Třinec. 

V úvodu se ukázalo, kdo dá první branku zápasu, vyhraje. Vy jste sice jedno venkovní utkání otočili, ale v posledním střetnutí jste si během dvanácti minut vytvořili dvougólový náskok. Rozhodoval první gól i tentokrát?
Ukázalo se, že začátky zápasů budou rozhodovat, poslední zápas to jenom potvrdil. V tu chvíli jsme se uklidnili a zápas drželi pevně v rukách. Z jejich strany byla cítit i nějaká ta frustrace, takže přišel zbytečný zákrok na pět minut. Jejich nedisciplinovanost zápas trošku rozhodla.

V sezoně 1993-94 otočku z 0:2 na zápasy předvedla Olomouc, která v semifinále nakonec porazila Kladno 3:2. V té době vám bylo dvanáct let a pocházíte z Kladna. Pamatujete si to?
Byl jsem u toho a pamatuju si to, byl jsem i na zimáku, to je historická série. Tenkrát to bylo veliké zklamání. Kladno mělo výborný tým a vyhrálo základní část, hodně to bolelo celé Kladno. 

Ve středu jste měli volno a čas něco změnit před dvěma venkovními střetnutími. Co se dělo?
Nebylo to o křiku. Ale o tom uvědomit si, co se stalo, kde jsme udělali chybu a kde jsme hráli špatně. Věděli jsme, že se musíme vrátit k tomu, co nám přinášelo ovoce celou sezónu, kterou jsme měli téměř bez výkyvů. Najednou dva takové zápasy byl pro nás velký šok. Hodně se podepsaly na naší psychice. Sedli jsme si celá kabina a řekli si, že takhle to nejde a musíme na ledě odevzdat absolutně všechno. První zápas v Mladé Boleslavi byl hodně důležitý a ukázal, že sílu máme. Od té doby jsme byli lepší a začali si věřit.

Celou sezonu jste nastupoval po boku Michala Vondrky v první útočné formaci. Jak těžké bylo zvyknout si na jiné parťáky v útoku?
Hráli jsme celou sezonu spolu, není to jednoduché se rozdělit na poslední chvíli, ale týmu to pomohlo. Odehráli jsme skvělá tři utkání, ale všechny řady hrály skvěle. Byl to dobrý tah trenérů.

Utkáních v Mladé Boleslavi rozhodovali hráči převážně z první dvou pětek...
Není to jenom o nás, ale o celém týmu. Zodpovědnost na nás je větší, protože zbytek týmu nemá tolik zkušeností. My starší jsme si sedli a řekli si, že musíme pomoct psychicky. Dali jsme pár gólů, tím jsme pomohli k uklidnění celého týmu. V posledním zápase bylo vidět, že všechny pětky hrály skvěle. Doufejme, že to vydrží do Třince.

Ve čtvrtfinále čeká Piráty po základní části druhý Třinec. Jaký budou Oceláři soupeř?
Hráli jsme s nimi všechny zápasy velice vyrovnaně. Odehráli jsme kvalitní utkání a víme, že jejich síla je obrovská. Například v prvním zápase venku jsme byli lepší, ale prohráli jsme. Nemáme co ztratit, necháme na ledě všechno. My máme také kvalitní tým a hrajeme dobře. Nevidím důvod, proč si nevěřit. Naopak věřím, že se série protáhne.

V předkole jste odehráli pět utkání během sedmi dní. Jak moc budou síly proti Třinci chybět?
Nějaká únava určitě bude, ale sil jsme trošku pošetřili. Od půlky utkání jsme hráli na čtyři pětky s krátkým střídáním. Únava bude, ale ne něco, co bude rozhodovat nebo na co se budeme moci vymlouvat.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz