Piráti přišli o Vondrku s Ruttou. Hráli jsme i za ně, říká Růžička

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

27. ledna 2016, 14:44

Libor Kult

Na úvod závěrečné čtvrtiny základní části Tipsport extraligy přijeli do chomutovské SD ARÉNY třinečtí Oceláři. Domácí Piráti slezského soupeře moc v oblibě nemají. Z posledních sedmi vzájemných duelů v nejvyšší soutěži ani jeden nevyhráli a připsali si v nich pouhé dva body v letošní sezoně. I tentokrát to po dvou třetinách vypadalo na výhru souboru Jiřího Dopity. Jenže domácí Piráti v závěrečném dějství nasázeli soupeři tři góly a připsali si i ve druhém po sobě jdoucím střetnutí před svými fanoušky plný počet bodů. „Po těch horších výsledcích jsme se doma chtěli odrazit a zase začít sbírat bod po bodu. Že jich ze zápasů s Plzní a Třincem máme šest, je super,“ radoval se Vladimír Růžička mladší.

Fanshop

Šestadvacetiletý střední útočník se výraznou měrou podepsal pod třetí gól Pirátů, který byl nakonec vítězný. Počkal si u pravého mantinelu na vhodný okamžik a precizním pasem našel Petera Ölveckého, jenž z mezikruží rychlou tečí zavěsil. „Už jsem byl na ledě docela dlouho, takže jsem jen čekal, až mi někdo najede. Pak jsem jen puk hodil směrem na bránu a Peter ho výborně tečoval,“ popsal Vladimír Růžička mladší.

Oba celky dělilo před úvodním vhazováním pouze šest bodů, navíc bilance posledních vzájemných zápasů hovořila pro v tabulce hůře postavené Oceláře, kteří navíc tři zápasy před cestou pod vrcholky Krušných hor vyhráli. Dal se tedy čekat urputný boj, což se také potvrdilo. „Třinec je sice v tabulce za námi, ale má dobrý tým a hrál tu dobře. Byl to těžký zápas,“ ohlížel se autor jedné asistence.

"Třinec je sice v tabulce za námi, ale má dobrý tým a hrál tady dobře."

Severočeši porazili Slezany na osmý pokus, ty předchozí letošní však také nevypadaly beznadějně – porážka 0:3 po dvou gólech v poslední minutě, parádní domácí stíhačka málem završená dokonalým obratem s prohrou v prodloužení a neúspěšný rozstřel po nastavení poté, co Třinec vyrovnal 15 sekund před koncem normální hrací doby. „Asi se k nám tentokrát přiklonilo trochu víc štěstí. Předchozí letošní zápasy jsme podle mého ztratili trochu smůlou. Byly vyrovnané stejně jako tenhle poslední, ve kterém jsme měli víc štěstí tentokrát my,“ srovnával Vladimír Růžička.

Piráti se v průběhu zápasu museli vyrovnat se dvěma ztrátami. V první třetině odstoupil s pochroumaným ramenem kapitán Michal Vondrka, ve druhé pak opustil led i stadion střelec prvního gólu a jeden z nejčastěji skórujících obránců nejvyšší soutěže Jan Rutta, jenž má poranění v obličeji. „Samozřejmě jsme hráli za kluky, ale i s nimi jsme chtěli potvrdit výhru nad Plzní a znovu uspět,“ vyprávěl někdejší mládežnický reprezentant. „Čekají nás dva těžké venkovní zápasy, takže jsme chtěli urvat tři body, což se nám povedlo,“ liboval si.

Ve druhé přestávce ztráceli domácí jeden gól, v závěrečném dějství předvedli obrat a připsali si všechny body. Hodně jim k tomu pomohla obětavost. Asi nejvíc byl vidět zákrok Adama Jánošíka, který se v prázdné brance vrhnul proti kotouči a nedovolil svému jmenovci Ruferovi v 51. minutě vyrovnat na 3:3. „Po druhé třetině jsme si řekli, že zápas je pořád dost hratelný. Třinec hrál sice dobře, ale i tak jsme cítili, že je hodně reálné získat tři body,“ popsal útočník draftovaný v roce 2007 ve čtvrtém kole Arizonou bojovnou náladu v kabině. „Těší mě, že se to nakonec podařilo,“ usmíval se.

On sám stejně jako většina dalších spoluhráčů sledoval dramatický závěr ze střídačky, kdy se sekundy podle jeho vlastních slov doslova vlečou. „Člověk v tu chvíli tlačí očima čas dopředu, co jen to jde. Pak už přijde jen euforie, když se to povede,“ přibližoval. „Já osobně jsem definitivně uvěřil výhře až po čtvrtém gólu,“ přiznal.

Aktuálně sedmý tým tabulky čekají do konce týdne ještě dva zápasy. Oba na kluzištích soupeřů. V pátek hrají Piráti před kamerami České televize v Mladé Boleslavi, v neděli nastoupí v Pardubicích. „V extralize není žádný soupeř lehký, takže i teď nás čekají dva těžké zápasy,“ konstatoval hráč nosící na dresu číslo 89. „My ale chceme přidávat další body. Jakýkoli bodový zisk bude super, navíc pojedeme s lepší náladou,“ uzavřel s ohledem na stoprocentní bilanci z posledních dvou domácích klání.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz