Piráti představili stylové retro dresy, ve fabrice je ukázaly osobnosti

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

14. února 2016, 19:11

Jan Šimek

Chomutovský hokejový klub letos slaví sedmdesát let a výročí založení tamní organizace si připomene během zápasu s extraligovým lídrem z Liberce. Nebude to jen tak obyčejné utkání, Piráti totiž nastoupí ve slavnostních retro dresech inspirovaných verzí z přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století. V jakých barvách Chomutovští nastoupí, odhalili stylově v areálu tamních Válcoven trub a železáren.

Fanshop

Představení dresů měly na starosti čtyři osobnosti chomutovského klubu. Současný kapitán Roman Červenka, bývalý vynikající centr Kamil Koláček, jenž v současné době trénuje mládež Pirátů. Dále bývalý zadák Zdeněk Chuchel, který se dodnes věnuje výchově chomutovských talentů, a obávaný střelec Josef Volák. Později také vedoucí týmu a sekretář klubu.

Klub zvolil inverzní verzi dresů s dominantní červenou barvou, která provázela chomutovské hokejisty mezi elitou v sezoně 1973/74. Součástí dresů je také klasické šněrování. Právě Josef Volák v originále před kdysi hrával. „To víte, že jsem si vzpomněl, jak jsem v tomhle dresu hrál, i když jsem za ta léta oblékl hodně verzí. Tyhle repliky jsou hodně povedené. Moc se mi líbí,“ říká na klubovém webu Pirátů.

Pozitivně hodnotí retro dresy také chomutovská hvězda a lídr kanadského bodování extraligy Roman Červenka, jenž ujistil, že v nich hráči udělají pro výhru nad Bílými Tygry všechno. „Liberec bude těžký soupeř, ale porveme se, abychom výročí oslavili výhrou,“ tvrdí kapitán Pirátů na stránkách Chomutova.

Fanoušci a sběratelé hokejových relikvií mají šanci tyto cenné artefakty získat. Hrané originály půjdou do aukce a fanouškovské repliky v provedení se jménem Červenka či Růžička budou k dostání v klubovém fanshopu v průběhu výročního utkání proti Liberci.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz