Pirát Vondrka po vyřazení: Jsem pyšný na to, co mančaft dokázal

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Piráti ukončili sezonu v šestém utkání semifinále Generali play off Tipsport extraligy, když podlehli Liberci 2:4 na zápasy. Velkou oporou byl kapitán Michal Vondrka, jenž ve vyřazovacích bojích vstřelil deset gólů a přidal čtyři asistence. Málokdo čekal, že se Chomutovští vzpamatují, otočí sérii s Mladou Boleslaví a poté vyřadí třineckého favorita na titul. „Já jsem strašně pyšný na kluky a na to, co tým dokázal. Je neskutečný,“ vyzdvihl kapitán.

Fanshop

V šestém utkání byly rozdány pouze čtyři dvouminutové tresty, kdežto ve vyhroceném pátém střetnutí na ledě Home Credit areny bylo uděleno 28 trestných minut. O zápas předtím v SD ARÉNĚ dokonce 80 minut na trestné lavici. „Já nevím. Už když zápas začal, tak jsem říkal, že je to jako den a noc,“ řekl Michal Vondrka. „Pátý zápas v Liberci byl o emocích a byl vyhecovaný. Nevím, jestli to nás i je vyždímalo, ale ten šestý byl mrtvý, až mě to překvapilo,“ vysvětlil.

Liberečtí šli ve třetí minutě utkání do těsného vedení, které navýšili až na začátku posledního dějství. V závěru si postup pojistili ještě dvěma góly. „Dlouho to bylo 0:1, pak na začátku třetí třetiny hned 0:2, tak jsme to trochu otevřeli a dopadlo to, jak to dopadlo,“ popsal chomutovský kapitán. „Liberec dobře bránil a nám tam nic nespadlo. Soupeř si šestý zápas zasloužil,“ dodal.

Chomutovští v sezoně otáčeli ve třetích třetinách utkání a ve stejném duchu se nesla i předkolová série s Mladou Boleslaví, ve které se vymanili z dvoubodové ztráty. „Síla týmu byla neskutečná, prokazovali jsme to celou sezonu, ne jeden zápas. Bylo více než deset zápasů, které jsme otočili. I v sériích play off se to potvrdilo. Sešla se tady neskutečná parta,“ uvedl její šéf.

Po otočení série předkola si Piráti vyšlápli na jednoho z favoritů na titul. V šesti zápasech zdolali Třinec a přepsali klubovou historii. „Mladí kluci makali a my starší jsme to podpořili a podrželi. Jsem strašně rád, že se to zlomilo po těch dvou zápasech s Boleslaví,“ přiznal. „Protáhli jsme si play off o nějakých čtrnáct zápasů. Kdybychom skončili ve třetím zápase, byl by konec a mladí kluci by nemohli čerpat zkušenosti, které načerpali,“ pokračoval český reprezentant.

Liberec vstupoval do série s Chomutovem jako favorit, což v prvních dvou domácích zápasech potvrdil. V SD ARÉNĚ však Piráti sérii vyrovnali a zajistili tak minimálně šest utkání. „Pořád se mluvilo, že my nemusíme a Liberec musí, protože my jsme byli outsideři, tak jsme hrozně chtěli, ale bohužel to nevyšlo. Myslím, že jsme došli dost daleko,“ zhodnotil.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Velkou oporou a jistotou byl Ján Laco, který od třetího utkání s Mladou Boleslaví předváděl stoprocentní výkony a nezavdal důvod k žádnému střídání gólmanů. Jednička chomutovského brankoviště vychytala téměř 93 procent střel. „Jánko chytal neskutečně. Já jsem si z něj dělat srandu. Říkal jsem, že je to zeď a byl neuvěřitelný. Celou sezonu odváděl skvělé výsledky, ale teď v play off to nebylo normální, nemohl jsem mu dát gól ani na tréninku,“ culil se střelec. „Úspěch v play off závisí na tom, jak mužstvo brání a jakého má gólmana, to se potvrdilo na sto procent,“ připojil.

Chomutovští fanoušci nechyběli na žádném z venkovních utkání play off, přestože cesta do Třince činila více než 450 km. „Fanoušci jsou neskuteční už od začátku play off. Byli nás podpořit i na tréninku den před zápasem. Jezdili na venkovní zápasy a patří jim velký dík. Všechny zápasy byly vyprodané a my si nemáme, co více si přát,“ uzavřel Michal Vondrka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz