Petrásek má druhou nulu v řadě. Je neskutečný, chválí ho Černý

Foto: hcverva.cz

Utlumený Mountfield zavítal ve třetím kole Tipsport extraligy na led litvínovské Vervy, kde se pokoušel o první výhru v sezoně. Domácí Chemici ovšem dalším skvělým výkonem navázali na nedělní vítězství proti libereckým Tygrům, když udrželi podruhé v řadě čisté konto a po vítězství 3:0 mohli slavit druhou výhru v sezoně. Gólem a asistencí se na třech bodech svého týmu významně podílel útočník Jakub Černý!

Fanshop

Jak moc vám zatrnulo, když jste necelých sedm minut před koncem po nešťastném zásahu holí poslal vlastní tým na čtyři minuty do oslabení?
Samozřejmě to nebylo nic příjemného. Klukům jsem ale moc věřil, že to odmakají, nechají tam duši a tři body uhrají. Ale jak říkám, vůbec dobře mi nebylo. (smích)

Tři body strašně důležité, že?
Určitě. Po debaklu v Plzni jsme to s Libercem neskutečně urvali. Je jenom pozitivní, že jsme zase našli síly a navázali i na předešlé vítězství. Dokázali jsme porazit další hodně silný tým.

Bylo z vašeho pohledu vidět, jak velká je na Hradci deka?
Ani nevím. Přišlo mi, že hrají moc dobře organizovaně dozadu. Nebylo nic jednoduchého se přes ně probíjet. Neustále jsme jezdili do pěti. Takovéto zápasy jsou vždy nejtěžší.

Byl to tedy zápas hlavně o trpělivosti?
Hradec dvakrát za sebou prohrál a proti nám se chtěl odrazit od dobré obrany. Když jezdíte pořád dokola proti pěti organizovaným hráčům, tak je to strašně fyzicky náročné. V závěru jsem to málem pokazil, ale musím klukům obrovsky poděkovat, jak to zvládli.

Ovšem vy jste také předvedli větší vyspělost, když jste se nenechali strhnout k bezhlavému útočení.
Během zápasu jsme to trochu pocítili, když jsme bez myšlenky vlétli do útočného pásma, tak to dostali hned ven a měli přečíslení. Řekli jsme si, že tudy cesta nevede. Gólem v přesilovce se to trochu rozhýbalo. Nebýt toho mého faulu na konci, tak to dohrajeme v daleko větším klidu.

Druhá nula? To je jak ve snu, září Petrásek

Pro vás osobně nakonec gól a přihrávka.
Když se na to podívám takhle, tak dobrý. (smích) Potřebujeme sbírat pořád body, abychom jako tým byli v dobrém rozpoložení. Pak z toho hokeje máte hned větší radost.

V Plzni jste prohráli 1:5, pak vás čekali dva velice těžcí soupeři, ale zvládli jste to bravurně.
V Plzni bylo prvních deset minut úplně skvělých. Kdybychom dali v té pasáži jednu nebo dvě branky, tak tam můžeme klidně vyhrát. Od půlky zápasu jsme hodně propadali, útočníci byli moc vytažení a beci nevylézali. Plzeň měla hodně přečíslení, šíleně nás rozebírala. Od toho zápasu jsme si řekli, že musíme hrát více pospolu, pomáhat si navzájem. Důležité bylo zlepšené bruslení, což nás teď podle mého dovedlo dvakrát k úspěchu.

Michael Petrásek vychytal druhou nulu v řadě. Co tomu říkáte?
Je neskutečný! Chytá doopravdy výborně, doufám, že mu to vydrží. Jak po výkonnostní, tak po zdravotní stránce, a oba dva gólmani nás budou držet celou sezonu.

Sestřih utkání HC VERVA Litvínov – Mountfield HK

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz