Pět bodů na čtvrtfinále? Budeme rádi za desítku, hlásí skromný Vlach

Foto: hcdynamo.cz

18. února 2016, 19:14

Martin Voltr

Jedna naděje se o dost zmenšila, jedna pořádně povyrostla. A úplně na to stačily tři minuty a tři sekundy. Přesně tolik času dělilo zlínské branky při obratu v Pardubicích, přesně tolik potřeboval Roman Vlach na gól a asistenci u výhry 2:1. Razítko na titul hlavního hrdiny přidal v posledních sekundách zápasu, kdy skočil do téměř gólové nahrávky během drtivého tlaku v power-play.

Fanshop

Každý ví, co to znamená, když jde puk na Petra Sýkoru. I když tentokrát by po přihrávce od Nahodila střílel přes ruku. „Řekl bych, že u něj by to byl na osmdesát procent gól. Zaplaťpánbu za to. Otočil jsem se a musel skočit, naštěstí jsem mu to vypíchl,“ říkal vděčně Roman Vlach.

Pardubice z obrovského náporu nevytěžily vyrovnání, jenže problémy jim vznikly jinde. Peter Draisaitl znovu láteřil na letošní bolest svého týmu – nedokáže předvádět konstantní výkon po celý zápas. Kromě závěru přitom zahrál výborně i první třetinu, po níž vedl 1:0. „Věděli jsme, že na nás nastoupí, tady to mají skoro pokaždé. Ale řekli jsme si, že musíme být trpěliví a že z toho něco bude. Pardubice z mého pohledu trochu polevily, a toho jsme využili,“ řekl Vlach, který ale uznal i sílu soupeře po výměně trenérů. „Je vidět, že ten impuls byl ku prospěchu. Trochu změnili hru, jsou nepříjemní.“

Druhá část patřila Zlínu, i když toho ještě nedokázal využít. Góly přišly až po pauze. První si vzal Vlach na starost sám, když v přesilovce krásně trefil bližší růžek. „Chtěl jsem to, bylo tam místo, ale opravdu málo. Gólman toho asi moc neviděl.“ Ve druhé situaci nedotáhl svůj brejk, jenže před Maxwellem zůstal při ráně Patrika Urbance a ještě nastavoval brusli. „Spíš jsem chtěl jenom přibrzdit,“ komentoval situaci, kdy puk propadl pardubickému brankáři pod betonem.

Ani Urbancovo autorství nic nezměnilo na jménu hlavního hrdiny Beranů. Už podruhé v řadě. Před přestávkou totiž Roman Vlach skalpoval dvěma góly Chomutov! „Nerad hodnotím sám sebe, dneska jsem to já, zítra to může být někdo jiný. Nebudu lhát, že nejsem rád. Daří se mi a sebevědomí se mi trochu zvedlo, ale vždycky říkám, že zajíci se počítají až po honu a ta nejdůležitější část sezony teprve přijde,“ ví 26letý  útočník.

Právě díky středeční výhře stouply šance Zlína na přímý postup do play off. Po loňsku už by se nikdo moc nedivil, ale husarský kousek by to nijak nesnížilo. Ševci mají stejně jako Chomutov 67 bodů, tedy jen o pět míň než šestá Olomouc! Ani Mladá Boleslav nemůže spát v klidu, k dobru má jenom o bod víc.

„Náš hlavní cíl je hrát zápas po zápase, a pak se uvidí. Spíš jsme skromní a budeme rádi, když klapne desítka. Co bude navíc, za to budeme samozřejmě rádi,“ uvedl Vlach snad až se zbytečnou opatrností. S aktuálně nejlepším brankářem extraligy v zádech je šestka rozhodně reálná.

Na rozhodnutí se možná ještě bude pár kol čekat, ale nejvíc toho napoví už pátek. Zlín se totiž vydá právě do Olomouce, kde může svoje naděje buď přiživit, nebo v reálné rovině téměř ztratit. „Každý zápas je důležitý, nedá se říct, že by nějaký byl super důležitý. Tak jako v Pardubicích už budou vypadat všechny, je to v tabulce hodně napěchované,“ dodal rozjetý střelec Roman Vlach.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz