Palát má novou smlouvu. Bude čtvrtým nejlépe placeným Čechem v NHL

Foto: Twitter Tampa Bay Lightning

K arbitráži nemusí! Dosud chráněný volný hráč Ondřej Palát podepsal s Tampou Bay novou pětiletou smlouvu. Český útočník si celkově vydělá 26,5 milionu dolarů a s průměrným ročním příjmem 5,3 milionu dolarů bude čtvrtým nejlépe placeným krajánkem v NHL.

Fanshop

Palát byl v minulé sezoně čtvrtým nejproduktivnějším hráčem Lightning – v 75 zápasech vstřelil 17 branek a přidal 35 asistencí. Přes padesát bodů se dostal i v sezonách 2013/2014 a 2014/2015. S parťáky z útoku Tylerem Johnsonem a Nikitou Kučerovem si díky parádní spolupráci vysloužili přezdívku "trojčata".

Palátově přínosu pro tým odpovídá i nový kontrakt. Platový strop Tampy budou od příštího ročníku více zatěžovat pouze Steven Stamkos, Victor Hedman a Ryan Callahan.


Šestadvacetiletý odchovanec Frýdku-Místku v předcházejících třech ročnících pobíral 3,3 milionu dolarů. V létě mu smlouva vypršela a hrozilo, že o výši nového kontraktu bude muset rozhodnout nezávislý soudce. 

K arbitráži ale nedojde – generální manažer Tampy Bay Steve Yzerman si českého forvarda, který je v klubu asistentem kapitána, pojistil na dalších pět let.

Trojčata tak budou na Floridě opět řádit.

Nejvyšší cap hity u českých hráčů pro příští sezonu

Poznámka: Cap hit je částka, která se klubu započítává do platového stropu.

1. Jakub Voráček (Philadelphia Flyers), 8,25 mil. USD
2. David Krejčí (Boston Bruins), 7,25 mil. USD
3. Tomáš Plekanec (Montreal Canadiens), 6 mil. USD
4. Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning), 5,3 mil. USD
5. Martin Hanzal (Dallas Stars), 4,75 mil. USD
6. Michael Frolík (Calgary Flames), 4,3 mil. USD

Stále se čeká na výši smlouvy chráněného volného hráče Davida Pastrňáka (Boston Bruins).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz