Otočit z 0:2 na 3:2? Pecka! září bojovník Výtisk. Zapsal 20 RI bodů

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

8. března 2017, 9:37

Adam Bagar

To byl obrat! Hokejisté Vítkovic ve druhém duelu proti Plzni ještě jedenáct minut před koncem základní hrací doby ztráceli dvě branky, střelecky se trápili a nemohli najít recept na výborně chytajícího Matěje Machovského. Poté ale předvedli famózní závěr, během 161 sekund srovnali krok a nevídanou otočku dokonali hned na startu prodloužení. "Pro nás je to úžasné vítězství," říká bojovník Jan Výtisk, který se blýskl gólem a neskutečnými 20 body v Radegast indexu.

Fanshop

Vítkovice ale nezačaly dobře. V úvodním dějství byla aktivnější Plzeň, která se po trefě Jakuba Koreise dostala zaslouženě do vedení. "Bylo to zcela opačně než v pondělní partii," souhlasně pokyvuje Jan Výtisk, který kvituje zvýšenou aktivitu od druhé třetiny. Hlavně na jejím začátku Vítkovice svého soupeře jasně přehrávaly a za deset minut vyslaly třináct ran na branku, jenže vyrovnání se nedočkaly. "Měli jsme přitom kupu šancí."

Bruslaři sfoukli Piráty šesti góly a mají mečbol. Vítkovice udolaly Plzeň »

S tlakem přicházely plzeňské fauly, přesilovky však domácím vůbec nevycházely. Ostatně jako celou sezonu. "Je to tak, nevyšly nám. Kdybychom věděli, co změnit, abychom z nich konečně dali nějaké branky, tak bychom to dávno změnili a rovnou udělali. Nepadá nám to tam," líčí Jan Výtisk. "Ale pořád věřím, že se to otočí a začne nám to v přesilovkách konečně padat," přeje si důrazný zadák po hodně dramatickém úterním souboji.

Škoda totiž v prostřední části ukázala domácím, jak se nakládá s početními výhodami. Hned z té první navýšila své vedení a kráčela za první výhrou. Ovšem Vítkovice nakopl gól při vlastním z oslabení. V něm je mnohdy Petrova družina paradoxně nebezpečnější než v přesilové hře. A to se znovu potvrdilo. "Nechci to nějak zakřiknout, ale nám oslabení jdou celou sezonu. Drželi jsme se toho, co chceme hrát, a to nám přineslo ovoce."

Hořká prohra. Můžeme brečet, nebo se zdravě naštvat, říká Koreis »

Plzeňské hokejisty ale trefa Erika Němce pořádně rozladila. Reklamovali totiž faul Slobody na Kubalíka, kterému domácí obránce vysekl hokejku. "Já jsem to neviděl, takže k tomu nemám moc co říct. Rozhodčí to takhle posoudili, takže to tak asi je. Bohužel, my s tím nic neuděláme. Pokud to faul byl, tak nezastírám, že nám to pomohlo. Ale opravdu nemohu soudit," přiznává pětatřicetiletý bojovník, jenž zanedlouho srovnal stav.

"Před třetí třetinou jsme si v kabině řekli, že je to nadále hratelné. Dáme rychlý gól a všechno se to může ještě otočit. A tak se nakonec i stalo." Drama totiž rozsekl už po devíti sekundách prodloužení Patrik Zdráhal. "Je to pecka! Ze stavu 0:2 úžasné vítězství," září Výtisk, jenž sehrál další fantastický zápas a ke čtvrté trefě v sezoně přidal nevídaných 20 RI bodů, když rozdal pět hitů a zblokoval sedm střel. Prostě bojovník, jak má být.

Góly TELH: Úžasná otočka Hyky, slalom Rachůnka a ťukes Zlína »

I díky Výtiskovi vedou Vítkovice už 2:0 na zápasy a k postupu do čtvrtfinále, v němž by nejspíš narazily v ocelářském derby na Třinec, jim schází udělat poslední krok. Rozhodnutí může přijít už ve čtvrtek v Plzni. "Vyhráli jsme dva zápasy a je potřeba zvítězit třikrát. Beru to tak, jako by byl stav 0:0 a my si tam jeli pro výhru." Kouč Petr ale upozorňoval, že v Plzni jeho tým vyhrává jednou za sto let. "Teď tam prostě vyhrajeme podruhé."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz