Ostravské derby univerzit? Kulisa jako v Havířově nebo ženy v šatně

Foto: Vojtěch Bárta

25. března 2016, 15:33

Adam Bagar

Další bitvu na univerzitním poli zažila Ostrava. Po střechu narvaná porubská RT TORAX Arena byla svědkem historicky třetího souboje tamních vysokoškoláků. Ten už podruhé vyzněl lépe pro tým Vysoké školy Báňské – Technické univerzity Ostrava, který s Petrem Kolouchem nebo Lukášem Kovářem v sestavě udolal Ostravskou univerzitu až třemi trefami ze závěrečné části. Zápas kromě tradičně skvělé atmosféry oživila také účast tří karvinských hokejistek.

Fanshop

"Neměli jsme pro ně samostatné šatny, takže to bylo zpestření nejen pro diváky, ale také pro samotné zúčastněné," směje se jeden z organizátorů Lukáš Řezanina. Zatímco barvy poražené Ostravské univerzity hájily Nikola Tomigová s Katkou Kaplanovou, dres vítězů oblékla další z karvinských vicemistryň Magda Walicová. "Bylo to vyhrocené, takže jsem do utkání tolik nezasáhla, ale cením si také toho, že jsem byla párkrát na ledě," přiznává.

"Čekala jsem takovou atmosféru, ale i tak mě to překvapilo. Bylo to fakt neuvěřitelné!"

Co jí však nadchlo, byla atmosféra derby, která snesla ta nejpřísnější extraligová měřítka. Však také organizátoři potřetí ohlásili beznadějně vyprodaný porubský hokejový stánek. "Čekala jsem takovou atmosféru, ale i tak mě to překvapilo. Bylo to fakt neuvěřitelné," líčí dvacetiletá hokejistka. Za pravdu jí dává rovněž brankář Andreas Kubáň. "Takovou atmosféru jsem zažil v Havířově, ale to jsem nehrál. Bylo mi to líto, teď jsem si to vynahradil."

Brankář druholigové Poruby předváděl až neskutečné zákroky a hodně dlouho držel naděje svého týmu na druhý triumf v historii vzájemných zápasů. Ovšem favorit, který měl ve svých řadách dokonce hokejisty extraligových Vítkovic, ve třetím dějství výsledek překlopil na svou stranu. "Věděl jsem už před zápasem, jak budu muset chytat. Kvalita soupeře totiž oproti nám byla obrovská," přiznává Kubáň, jenž nakonec inkasoval jen tři branky.

Dvougólový Zachar? Loni válel za Báňskou, letos za Ostravskou univerzitu

Přesto porážce 2:4 nezabránil, klíčovou akci předvedl až v 57. minutě Jan Štindl. "Hrát třikrát dvacet minut s týmem, který nehraje profesionálně, je náročné," hlásí Kubáň, který čelil také pokusům Petra Koloucha či Lukáše Kováře. Ten se v divokém úvodu postaral po 68 sekundách hry o rychlou reakci na vedoucí branku kanonýra Davida Zachara. Jméno střelce obou branek Ostravské univerzity bylo už před samotnou bitvou velmi skloňováno.

David Zachar totiž ještě loni oblékal dres Vysoké školy Báňské – Technické univerzity Ostrava, ovšem letos už seděl na druhé střídačce a hájil barvy Ostravské univerzity. "Bude to mít těžké, chceme se mu pomstít za to, že přešel na druhou stranu," usmíval se už před zápasem bývalý kapitán Jakub Koziol. Příjemnou tečkou za povedeným večerem pak byla tradiční afterparty v prostorech vysokoškolských kolejí pro víc než patnáct stovek študáků.

Vysoká škola báňská TU Ostrava – Ostravská univerzita 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 2. Kovář (Hudeček), 44. Štindl (Baďura, Vrána), 57. Štindl (Kolouch, Bail), 60. Vrána (Kolouch) – 1. Zachar (Spusta), 33. Zachar (F. Vaněk).

VŠB-TUO: Hruban – Baca, Zamecznik, Bail, Jaroch, Peslar, Mládenka, Kovář, Gonos – Kolouch, Štindl, Dýrr, Matějek, Baďura, Hudeček, Mach, Barnáš, Kasperlík, Vrána, Hořínek, Vacula, Walicová. Trenér: Minárik.

OSU: Kubáň – Čintala, Hrdlička, Poštulka, Adamík, Veselský, Křibík, Spusta, Jonáš – Kaplanová, Zachar, Pobuta, Kleberc, Jelšík, Maček, Dominec, Motyka, F. Vaněk, Volf, Tomigová, Ceniga. Trenér: Sebera.

Foto: Vojtěch Bárta

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz