Osmnáctka druhou výhru nepřidala. Švédové byli lepší, uznává Bruk

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Po úvodní výhře nad Finskem se českým hokejistům do 18 let na turnaji v Hämeenlinně nevedlo. V zápase se Švédy prohráli každou ze tří třetin, nakonec z toho byl výsledek 1:4. Jedinou českou branku zařídil Jan Matiášek.

Fanshop

Na Švédy měli čeští mladíci špatné vzpomínky už od Hlinkova memoriálu, kdy ve skupinovém souboji schytali sedm branek. Že to budou mít těžké i tentokrát, ukázal už start zápasu. Na trefu Ginninga ještě odpověděl Jan Matiášek, ale Seveřané zase rychle odskočili. Od té doby už se český tým gólově neprosadil, naopak v každé z dalších třetin inkasoval po jedné brance.

„Švédové vyhráli zaslouženě. Byli lepší a silnější v osobních soubojích a hráli daleko líp přesilové hry,“ nehledá výmluvy hlavní trenér David Bruk. „Dobře bruslili, bylo to pro nás fyzicky náročné. Myslím, že jsme nehráli nějak špatně, ale prostě byli lepší,“ pokyvuje obránce Jakub Adámek.

Sestřih: Švédsko U18 - ČR U18 4:1

Čeští mladíci se sice v zápase dopustili „jen“ tří faulů, jenže i to Švédům stačilo – gólově potrestali první dva. Početní výhody byly jedním z hlavních faktorů, který naklonil vývoj zápasu na stranu soupeře. „Zabývali jsme se tím v přípravě na utkání i po první třetině. Ale Švédové prostě mají na všech úrovních neskutečnou přesilovku. Ať jsou to senioři, dvacítka, nebo osmnáctka. Mají ji velmi variabilní, jsou nebezpeční v každém momentu a strašně obtížně se to brání. My jsme to ubránit nedokázali,“ smutně přiznává Bruk.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Sehráli to hrozně dobře. Rychle si poslali puk před bránu, tečovali to a byl z toho gól,“ říká Adámek. Podle něj mohlo hrát roli i to, že Švédové hráli svůj první zápas na turnaji. „Byli čerství, zatímco my jsme včera měli těžké utkání do prodloužení. Byli na tom fyzicky dobře,“ přemýšlí třinecký zadák.

Zatímco vítězství nad Finskem vychytal Lukáš Dostál, tentokrát šel do brány Kristián Kolář. Z 27 střel inkasoval čtyři góly, ovšem tady důvody porážky hledat nešlo. „Chytal velmi slušně. Osobně v těch čtyřech gólech nevidím žádný, za který by mohl,“ souhlasí lodivod české reprezentace.

Trenéry na turnaji pochopitelně také zajímá, jak si povedou méně zkušení hráči. Zejména obránci Vojtěch Doktor a David Aubrecht, kteří prožívají hodně těžkou reprezentační premiéru. „Nechci teď hodnotit jmenovitě, ale s něčím jsme spokojení, s něčím ne. Je reálné, že někdo z nových obránců si řekne o další nominaci,“ naznačuje Bruk.

Teď se ale osmnáctka soustředí jenom na průběh finského turnaje, na němž ji v pátek čeká třetí zápas ve třech dnech. Od 18 hodin českého času vyzve Švýcary. „Porazili Ameriku, takže to určitě nebude lehký zápas,“ varuje Jakub Adámek. „Musíme se dobře připravit, zregenerovat, a zítra na to vletíme,“ dodává odhodlaně.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

ŠVÉDSKO – ČESKO 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Ginning (Berggren), 12. Höglander (Wernblom, Lundmark), 28. Andersson (Berggren, Lundkvist), 44. Lindmark (Hällander, Bäck) – 11. Matiášek (Arnošt, Dluhoš).
Rozhodčí: Brännare, Suorsa – Riikonen, Surnäkki.
Vyloučení: 4:3.
Využití: 2:1.
Střely na branku: 27:19 (9:6, 8:10, 10:3).
Diváci: 220.
Nejlepší hráči: Simon Lundmark – Jan Jeník.
Švédsko: Myrenberg – Johansson, Ginning, Lundmark, Granberg, Lundkvist, Andersson, Pettersson, Hasa – Johansson, Bäck, Hallander – Höglander, Wernblom, Fagemo – Berggren, Gustafsson, Lilja – Jakobsson, Nässen, Jona. Trenér: Bendelin.
Česko: Kolář – Had, Klejna, Adámek, Dluhoš, Seemann, Doktor, Aubrecht – Jeník, Šír, Kvasnica – Svoboda, Střondala, Plášek – Kropáček, Čajka, Matiášek – Kleiner, Arnošt, Sklenář. Trenéři: Bruk, Martinec a Studnička.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Další program turnaje U18 ve Finsku

Čtvrtek 9. listopadu:
18:00 Finsko – Švýcarsko

Pátek 10. listopadu:
15:00 USA – Švédsko
18:00 Švýcarsko – Česko

Sobota 11. listopadu:
13:00 Finsko – USA
16:00 Švédsko – Švýcarsko

Neděle 12. listopadu:
13:00 Finsko – Švédsko
16:00 Česko – USA

Začátky zápasů jsou uvedeny v českých časech.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz