Osmá letní posila pro Mountfield. Nástup hlásí talent Vopelka

7. července 2017, 10:00

Václav Jáchim

Velké posily dorazily hned počátkem května, případně v následujících dnech, teď se v Hradci Králové hlásí o slovo zajímavý talentovaný útočník. Zástupci hokejového Mountfieldu angažovali Lukáše Vopelku, který uplynulou sezonu strávil ve Slovanu Bratislava a posléze v Dukle Trenčín. Osmá nová tvář v kádru Východočechů se k týmu připojí 17. července, kdy odstartuje společná příprava před startem nového ročníku.

Fanshop

Jednadvacetiletý rodák z Českých Budějovic podstoupí na prahu nového angažmá fyzické testy, v hradeckém týmu by měl uplatnit velkou energii, bruslení i ofenzivní schopnosti. Vicemistr světa do 18 let 2014 může na svůj věk nabídnout i dostatek zkušeností, na pažbě má nejen angažmá v ruské Kontinentální lize, ale také pět sezon ve švédském mládežnickém i dospělém hokeji.

"Lukáš je mladý, perspektivní útočník, který má ve svém věku i zkušenosti ze zahraničí. Očekávám, že se popere, jako další hráči, o pevné místo v sestavě. Podepsali jsme smlouvu, která obsahuje i výstupní klauzule,“ připomněl na klubových stránkách generální manažer Aleš Kmoníček.

Uplynulou sezonu zahájil Vopelka ve Slovanu Bratislava, sehrál 42 utkání KHL, v nichž vstřelil dvě branky a přidal čtyři nahrávky. Když Slovan ztratil šanci postoupit do play off, před uzávěrkou přestupního termínu zamířil odchovanec jihočeského hokeje do Dukly Trenčín, přičemž pěti trefami ve 12 utkáních baráže pomohl zachránit slavný klub od pádu z extraligy.

Nyní Vopelka hlásí návrat do tuzemských soutěží, které hrál naposledy v ročníku 2010-11 ještě coby příslušník českobudějovického dorostu. Poté odešel získávat hokejové ostruhy do švédského Örebro. V sezoně 2015-16 hrál člen širších kádrů reprezentací do 19 a 20 let druhou nejvyšší soutěž ve Švédsku za tým Vita Hästen.

Vopelka je osmou letní posilou hradeckého klubu. Kádr Mountfieldu postupně rozšířili lotyšský zadák Oskars Cibulskis, Filip Pavlík z Litvínova, zkušený útočník Petr Koukal, slovenští reprezentanti Dominik Graňák, Mislav Rosandič, Lukáš Cingel a Tomáš Zigo. Tým naopak opustili mj. Ondřej Kacetl (Pardubice), Stanislav Dietz (Litvínov), Rastislav Dej (Vítkovice), Tomáš Knotek (Ml. Boleslav) nebo Jake Newton s Alexandre Picardem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz