Osm trestů za pět minut! Zařízli nás rozhodčí, hlásí jihlavský Zeman

Foto: hc-havirov.cz

2. prosince 2014, 12:59

Adam Bagar

Na pondělní střetnutí v Chomutově nebudou jihlavští hokejisté vzpomínat v dobrém. Nejen, že museli skousnout vysokou porážku 2:7, ale zároveň i přísný metr dvojice hlavních rozhodčích. Dukla si vysloužila jedenáctku menších trestů a tři desetiminutové. Dohromady se tak její účet trestných minut zastavil až na čísle 52! "Neporazili nás Piráti, ale rozhodčí," má jasno jihlavský trenér Petr Vlk, jenž dění na ledové ploše ještě dlouho po zápase rozdýchával.

Nový fanshop

Zápas vedoucího Chomutova s osmou Jihlavou přinesl velké množství emocí, vše odstartovalo hned po prvním vyloučení zápasu. "Byl to úplně čistý zákrok, po němž následovala desítka za to, že se na rozhodčí ošklivě podíval. A nakonec ještě trest pro hráčskou lavici za to, že se rozhlížím po poloprázdné střídačce a hledám, koho bych využil na oslabení. Byla tam jen chvilková prodleva," zlobil se na pozápasové tiskové konferenci trenér Petr Vlk.

"Už jsem to vydýchal, takže ze mě nebudou mluvit emoce. Přesto musím prohlásit, že nás tady neporazili Piráti, ale rozhodčí. Je to opravdu dost smutné, ale pokud to budou dělat takoví lidé, český hokej půjde pryč. Musím ale poděkovat naší družině za to, že projevila srdce, sílu a vůli bojovat," pokračoval jihlavský lodivod. Jeho tým nakonec inkasoval dohromady čtrnáct trestů. Jedenáct dvouminutových a tři vyšší desetiminutové za četné protesty.

"S tolika vyloučenými v žádném případě nemůžeme pomýšlet na výhru, obzvláště v Chomutově. Ale myslím si, že šedesát procent odpískaných faulů vůbec faulem nebylo. Hodně nás zařízli rozhodčí," říká mladý útočník Adam Zeman, jenž v klání vyfasoval čtrnáct trestných minut. A to je víc, než v celém probíhajícím ročníku ligy. "Druhá dvojka byla jasná, to přiznávám, ale předchozí tresty přijít neměly," krčí dál rameny produktivní Adam Zeman.

Dukla pykala hlavně ve třetím dějství, do kterého šla jen s jednogólovým mankem. Šance na bodový zisk tak stále žila, jenže četná vyloučení ji zcela odvála. Jihlavští dokonce inkasovali v rozmezí pouhých pěti minut a šestnácti sekund osm trestů. A to je vskutku málo vídaný úkaz. "S tím jsem se ještě nesetkal. Byly tam už emoce a bylo nám v podstatě jedno, jestli jdeme na trestnou lavici nebo ne," hlásí nejlepší střelec jihlavských hokejistů.

Aktuálně osmý tým tabulky našel přece jen na utkání nějaká pozitiva. "Aspoň jsme si potrénovali oslabení. Myslím si, že by nás to mohlo stmelit do dalších střetnutí. I když jsme prohráli 2:7, tak nám zápas řekl hodně věcí. Ve středu chceme bodovat s Třebíčí," říká s velkým odhodláním Zeman, jenž soudcům Hrubému a Wagnerovi nemohl přijít na jméno. Stejně jako Vlk. "Jeden se chce dostat zpátky do extraligy a druhý to neumí," zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz