Osm ran Kubalíka? Cením si jeho skalpu, líčí litvínovský hrdina Janus

Foto: hcverva.cz

Litvínovští hokejisté přivítali v 49. kole Tipsport extraligy Plzeň. Chemici v utkání rozhodli o svém vítězství v první třetině, když se dvakrát gólově prosadili, což na tři body stačilo. Skvělý výkon opět předvedla tradiční opora Litvínova Jaroslav Janus, který si po pětatřiceti úspěšných zákrocích připsal už pátý shutout v sezoně.

Fanshop

Kdy naposledy jste si takhle moc zachytal? Například desetiminutová pasáž Plzně ve druhé třetině byla opravdu strhující.
V každém utkání jsou momenty, kdy se celá lajna dostane pod tlak, nebo si soupeř vytvoří obrovský tlak v přesilové hře. Myslím, že i na můj vkus toho bylo příliš, ale zvládli jsme to na jedničku.

Plzeň hrála dvakrát dlouhou přesilovku pět na tři, jedna z nich byla také pro vás velmi náročná. Jak jste prožíval tyto momenty, protože to byl zlom zápasu?
Ano, tam se lámal chleba. Kluci výborně pozičně bránili, škoda, že se nám ani jednou nepodařilo kotouč vyhodit. Celou minutu padesát nás tlačili, klobouk dolů, že jsme to ubránili. Určitě k tomu přispělo i štěstíčko, ale výborně jsme se na to utkání připravili. Mohlo padnout daleko více branek, ale také jejich gólman předvedl skvělý výkon, prostě parádní hokej.

Když to před vámi lítá, tak vypadáte trochu jako v transu.
Brankář si takovéto situace nesmí připustit a musí chytat stále jednoduše. Nesmíte dělat žádné pohyby navíc, protože střel je opravdu mnoho, a když se dostanete ze své pozice, tak vám to hodí do prázdné brány. Musíte být strašně trpělivý ve dvojnásobném oslabení, když má Plzeň na ledě šikovné kluky. Umí skvěle přihrát nebo i vystřelit, takže od nás perfektní výkon ve hře v oslabení i pět na pět. 

„I na můj vkus toho bylo příliš, ale zvládli jsme to na jedničku."

V oslabení tři na pět chytáte tedy jinak, než obvykle?
Mně se to zdá normální. Když vidíte, že máte po pravé i levé ruce chlapce připraveného na střelu z první, musíte stát více v bráně a číst dobře hru.

Dominik Kubalík na vás dnes vyslal osm ran! Jak cenný je to skalp? Studoval jste jeho hru před utkáním, protože je to opravdu skvělý kanonýr.
Určitě vím o hráčích, kteří nastupují proti nám. Kubalík je jeden z nejlepších střelců ligy, jsem rád, že jsme ho ustrážili. Mají ale mnoho dalších dobrých hráčů, takže to není jenom o něm. Dobře jsme si všechny pohlídali, nedostali ani jednu branku. Teď nás čeká velmi těžký zápas na Spartě, kde budeme chtít ukrást nějaké body. Je třeba se opět dobře připravit, zregenerovat a vlétnout na ně.

 „Vím o hráčích, kteří nastupují proti nám. Kubalík je jeden z nejlepších střelců ligy, jsem rád, že jsme ho ustrážili."

Vzhledem k průběhu utkání jsou tři body asi cennější?
Určitě to velmi pomůže psychicky celému týmu. Dalo by se říci, že ve volném tempu teď sbíráme body, což je super. Bojujeme o šestku a jsem moc rád, že se prezentujeme takovýmito výkony! 

Na čtvrtý Hradec Králové máte ztrátu jediného bodu. Jak vysoko v tabulce pomýšlíte?
Je to tam hrozně nabité. Je potřeba hrát v každém zápase na hraně, dát do toho maximum. Až se na konci podíváme do tabulky, tak chci říct, že jsme pro to udělali všechno, co bylo v našich silách.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz