Ondráček žasl nad zákroky Kašíka: Chytá v reprezentační formě

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Žádný Kašík, žádné body. To platilo pro minulý zápas Zlína s Mladou Boleslaví. Proti Spartě už stál zlínský fantom opět mezi tyčemi a i přes drobné potíže opět čaroval. Ševci díky němu přežili první třetinu, kde je Sparta přestřílela 16:10. To zlínské nakoplo a od druhého dějství šel jejich výkon výrazně nahoru. Především pak branka na 2:2 pět sekund před druhou sirénou byla dost možná zlomovým okamžikem utkání.

Fanshop

"Pomohlo nám to, bylo to pět sekund před koncem. V kabině jsme si řekli, že je to důležité," řekl Jiří Ondráček, kterému byla trefa původně připsána. Ovšem po zápase byl jako střelec branky uváděn Roberts Bukarts. Gól do šatny ševce nakopl a Spartu poslal do kolen. Ondráček však viděl zlomový moment už v první třetině, kdy tým nabudil skvělý výkon gólmana Kašíka.

"To, co on pochytal, to jsem dlouho neviděl. Mohlo to být v první třetině 0:5 a po zápase bychom si říkali, že to bylo špatné, ale on teď chytá v reprezentační formě a díky němu máme body," chválí svého brankáře zlínský útočník. Bukartsův gól na 2:2 byl z velké části zásluhou Ondráčka. Ten se obtočil kolem brány a z nulového úhlu poslal puk do Bukartse, od nějž se odrazil do sítě. "Věděl jsem, že bude jen pár sekund do konce, tak jsem to tam zametl. Je jedno kdo to dal. Já jsem rád, že máme tři body."

Tento moment dal vzpomenout na zlínskou legendu Petra Lešku, který dal tímto způsobem nejeden gól. "Lešoun na toto byl jinak vyčůraný. Já jsem to tam jenom plácl. Lešoun o tomhle věděl a věděl co dělá. I na tréninku to takto dával. Teď to bylo vyloženě na náhodu. My jsme se dívali i na záznam, když Aittokallio chytal v Třinci a on tam opouštěl tyčku, takže jsem to zkusil a padlo to tam," těšilo Ondáčka. Finský brankář v souboji s Kašíkem ztrácel. Kromě této smolné trefy pak skončila v síti i střela z vrcholu kruhu od Davida Šťastného.

Sestřih utkání Aukro Berani Zlín – HC Sparta Praha

"Nevím kolik bylo střel v první třetině, ale tam bylo jasně vidět, že Káša nás držel celý zápas. Nechci říkat, že jejich gólman chytal špatně, ale v tom byl největší rozdíl. My jsme dali gól na 3:2 v oslabení s takové lehké střely na kruhu, což nás nakoplo. Pak už jsme zápas měli pod kontrolou," potvrzuje zlínský forvard.

Berani se díky výhře posunuli už na sedmé místo a za sebou mají týmy jako Sparta nebo Liberec. Pro tým bez hvězd a nízkým rozpočtem je to zatím velký úspěch. "Kdyby mi někdo řekl, že po jedenáctém kole budeme před Spartou a Libercem, tak si myslím, že jsme první, nebo druzí," směje se Ondráček. "Musíme to sbírat bodík po bodíku. Ještě že jsme nezačali jako loni, kdy jsme měli šest, sedm bodů. Minule v Boleslavi jsme předvedli hrozný výkon, teď jsme to trochu odčinili."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz