Olympijská šance? Uvidíme, hlásí Maxwell. Vejmelka zase okouzlil nulou

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Výborný hokej, se spoustou bruslení a osobních soubojů. Ale málem až do konce třetí třetiny bez branek. Bitvě Mladé Boleslavi s Kometou vládli gólmani. V domácí kleci předváděl parádní zásahy Brandon Maxwell (na snímku), Kometa po delší době nasadila Karla Vejmelku, který ve třetím letošním startu znovu čaroval a připsal si druhé čisté konto. Výsledek klidně mohl vypadat opačně, jenže Bruslaři v závěru selhali. Při vlastní přesilovce inkasovali rozhodující úder od Hynka Zohorny a nakonec padli 0:2.

Fanshop

Pro domácího Mawella tedy duel skončil smutně. Jelikož jeho parťáci ani jednou neskórovali, skvělý brankářův výkon vyšel vniveč. "Brno je kvalitní tým. Jsou velice dobře koučovaní a mají hodně zkušených hráčů. Moje práce je to, co jsem dělal, a o co se snažím pokaždé. Tedy chytit co nejvíc," vykládá bývalý brankář Pardubic či Vítkovic.

Maxwell proti Kometě slavil 100 extraligový zápas. "Někdo mi to řekl, je to příjemné. Jsem tu čtvrtý rok, hraju kvalitní ligu a doufám, že přidám další utkání," povídá. Z tuzemské nejvyšší soutěže se prosadil do americké reprezentace, kterou za několik dní čeká Německý pohár. Pro výběr USA půjde o hlavní test před olympijskými hrami. "Naše boleslavské mužstvo hraje velice dobře, což samozřejmě brankáři pomáhá. Takže děkuji spoluhráčům, že mi pomohli dostat se do amerického týmu. Je to hezké, ale všechno záleží na výkonech," hlásí. O šancích podívat se do Koreje zatím nemluví. "Uvidíme. V pátek máme zápas v Pardubicích, to je jediné, na co se soustředím."

Po utkání s Kometou byl v jeho tváři patrný smutek. Bruslaři dřeli, měli dostatek možností, jak soka zdolat. Leč nepovedlo se. "Oni dali o jeden gól víc, to rozhodlo. Prohráli jsme zápas, který jsme mohli vyhrát. To je vše," hodnotí. Úvodní čtvrtina Středočechům vcelku vyšla, i když nějaký bodík navíc by se v tabulce hodil. "Nemá cenu koukat se do minulosti," reaguje. V Boleslavi je nicméně spokojený. "Určitě! Jsem tu šťastný. Máme spoustu skvělých hráčů. V kabině jsou fajn kluci a v hledišti parádní fanoušci. Takže si to všechno užívám," dodává.

Vejmelka: Pokud mi trenéři dají důvěru, musím toho využívat

Mnohem spokojenější odcházel z nedělní bitvy Karel Vejmelka. Talentovaný gólman dostal potřetí v sezoně přednost před Markem Čiliakem a znovu okouzlil nulou. Letos už druhou. "Sám nevím, čím to je," usměje se. "Doufám, že jde o určitý odraz letní přípravy. Když dostanu šanci, snažím se ji chytit za pačesy a makat, jak nejlépe umím. Musím mít maximální koncentraci, samozřejmě mi stoprocentně pomáhají spoluhráči. Je to hlavně jejich zásluha," říká snad až příliš skromně.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Souboj ve městě aut byl pro Kometu důležitý. Brňané předtím třikrát v řadě podlehli, teď už zase vedou tabulku. "Získali jsme tři body a vyhráli, což je pozitivní. Ale výkon ještě nebyl úplně optimální, jak bychom si představovali. První dvě třetiny jsme se docela trápili, sice jsme měli víc ze hry, ale nemohli jsme vstřelit potřebnou branku, která by nás nějakým způsobem uklidnila. Ve třetí třetině se nám to povedlo, hra se pak trochu změnila. Dopředu jsme věděli, že zápas rozhodně nebude jednoduchý," upozorňuje.

Vejmelka na sobě poctivě pracuje, byť je za Čiliakem druhým brankářem, který musí čekat na příležitost. "Je to moje role v týmu, jsem s tím smířený. Pokud mi trenéři dají důvěru, musím toho využívat," konstatuje. Čisté konto bezpochyby povzbudí. "Jsem za to určitě rád, rozhodně vím, že to tak nebude nastálo. Ale pokud budu mít další zápas, chci, aby se mi dál takhle dařilo." Někdejší juniorský reprezentant si řekl o větší pocti utkání. "Doufám v to. Uvidí se, jaký budou mít plán trenéři. Je to otevřené. Jsem rád, že se mi to v Boleslavi povedlo. Ale především jsme získali tři body, to je hlavní," uzavírá.

Sestřih utkání BK Mladá Boleslav – HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz