Olesz z rodinných důvodů skončil ve Švýcarsku, vrátí se do Vítkovic?

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

6. ledna 2016, 17:51

Adam Bagar

Zkušený útočník Rostislav Olesz překvapivě ukončil své angažmá ve švýcarském Langnau, kam zamířil v listopadu krátce po svém návratu do reprezentace. „Je na cestě domů a našemu klubu už není k dispozici, rozhodl se tak z rodinných důvodů,“ píše se na stránkách aktuálně předposledního celku tabulky nejvyšší švýcarské soutěže. Povedou jeho další kroky zpátky do mateřských Vítkovic?

Fanshop

S největší pravděpodobností ano. Rostislav Olesz hrál před odchodem do Švýcarska ve fantastické formě. V patnácti zápasech nasbíral šestnáct bodů za dvanáct branek a čtyři asistence, což ho řadilo k nejproduktivnějším borcům celé soutěže. A i přes svůj odchod nadále vévodí tabulce produktivity vítkovických hokejistů, kteří prohráli devět z posledních deseti utkání a střelecky se trápí.

Stejně bodů jako Olesz dokázal ve Vítkovicích nasbírat pouze Stanislav Balán. Jeho návrat by jistě na severovýchodě Moravy brali všemi deseti. „Moc nám chybí,“ posteskl si už několikrát hlavní trenér Ladislav Svozil. Tomu by se třicetiletý útočník hodil už v nejbližších zápasech. Ostravané totiž zanedlouho narazí na Zlín nebo Karlovy Vary. Tedy soupeře, s nimiž bojují o desítku.

Olesz v Langnau stačil sehrát patnáct utkání s bilancí osmi bodů za čtyři branky a stejný počet asistencí. Švýcarskou soutěž si už zahrál v sezoně 2013-14, když po odchodu z NHL zamířil do Bernu. Účastník dvou světových šampionátů a olympijských her v Turíně nastoupil v elitní české soutěži pouze k 210 utkáním, mnohem víc jich sehrál v zámořské NHL. Tam nasbíral 365 startů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz