Olesz je při chuti, sestřelil Oceláře. Snad jsem to nenakopl brzo, doufá

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Tři zápasy, tři vítězství a parádní skóre 18:8! Taková je zatím bilance vítkovických hokejistů v přípravě na novou extraligovou sezonu. I díky kapitánu Rostislavu Oleszovi, který má formu. "Snad jsem to nenakopl brzo," usmívá se dvougólový střelec po jasné výhře 6:3 nad rivalem z nedalekého Třince.

Fanshop

"Zápasy s Oceláři jsou pro fanoušky parádní. Třinec je velkoklub, který má výborné zázemí a hodně kvalitních hráčů, takže pokaždé je to pro nás výzva. Soupeř má velice dobré ofenzivní mužstvo, ale my zase takové, které ho může porazit," culí se Rostislav Olesz.

Zpočátku však vítkovické kanonádě nic nenasvědčovalo, hokejisté v červených dresech měli navrch. "Musím uznat, že soupeř prvních deset dvanáct minut určoval tempo hry, byl důrazný v osobních soubojích a přebrusloval nás," pokyvuje jednatřicetiletý útočník.

"Třinec má velice dobré ofenzivní mužstvo, ale my zase takové, které ho může porazit."

Druhé dějství však jasně patřilo Ostravanům, kteří nekompromisně trestali soupeřovy chyby. "Když jsme si to pak nekomplikovali, hráli precizně a dávali si puky přesně na hole, tak jsme získávali převahu," těší vítkovického střelce, který dal v přípravě už tři góly.

Dva si schoval právě na ocelářské derby a v gólově bohatém klání výrazně přispěl k výhře 6:3. "Jsem za to rád, ale pořád to piluju na sezonu," líčí Olesz. Ten se minule proti Orlům dokonce porval. "Snad už to nebude potřeba a budeme je přehrávat jen hokejově."

Derby se obešlo bez pěstních výměn názorů, ale nabídlo kvalitní podívanou. Do vítkovického stánku si našly cestu víc než čtyři tisícovky diváků, a ty rozhodně nelitovaly. "Třinec hrál na tři pětky a bylo to znát. Hrálo se ve velkém tempu," přiznává Rostislav Olesz.

Vítkovický kapitán jako jeden z mála hráčů odehrál všechna tři přípravná utkání, ale o nějaké zápasové volno si rozhodně říkat nechce. "Jsem rád za každý zápas, co můžu hrát. Byla by škoda nenastoupit, když můžu. Je brzy na to, aby člověk odpočíval," hlásí.

Ocelářské derby ovládly Vítkovice, Plzeň zdolala Motor. Uspěl i mistr »

Vítkovice zatím jedou, ovládly všechna klání při skóre 18:8. "Byli to tři úplně různí soupeři. V extralize je ten styl hodně podobný, ale teď nás čekaly tři odlišné zápasy. Museli jsme se s tím vyrovnat a je dobře pro celou kabinu, že jsme všechny tři vyhráli," září.

Hlavně ofenzivní síla zatím může trenéry Petra a Trnku těšit, průměrně Vítkovice střílejí šest branek za zápas. "Pořád jsou to jen přípravná utkání, kdy je člověk v zatížení, trenéři zkoušejí, hraje se v různých sestavách. V sezoně bude i nervozita na hokejce jiná."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz