Ofsajd? Vůbec. Nešlo nám to, tím je výhra cennější, říká Dej

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

19. března 2017, 11:15

Martin Voltr

Jak to vypadá, když při někom stojí všichni hokejoví svatí? Přesně tak jako v sobotu v Litvínově. Dvě třetiny nebyl výkon Mountfieldu snad ani defenzivní, byl skoro až ustrašený. Hostům jako by stačilo, že jeden bod už na severu urvali. Jenomže Verva i přes jasnou herní převahu znovu vyhořela v útoku a Rastislav Dej ji v 54. minutě ztrestal z brejku, po němž vyprodaný stadion spílal rozhodčím.

Fanshop

Když totiž Deje v přesilovce poslal dopředu krásnou nahrávkou Jaroslav Bednář, zdálo se, že by mohlo jít o ofsajd. Opakované záběry ale potvrdily, že všechno bylo v pořádku. Domácí fanoušci se vztekali naprosto zbytečně, na led navíc přiletělo i několik puků z přestávkové soutěže a jeden z nich podle zápisu o utkání trefil do hlavy rozhodčího Oldřicha Hejduka.

To už ale nemusí hradecké hokejisty zajímat. Pod Krušnými horami překvapivě vyhráli oba zápasy, v sérii vedou 3:1 a v úterý můžou doma udělat poslední krok do semifinále! „Nemůžeme si myslet, že něco přijde samo a doma to někdo rozhodne,“ varuje Rastislav Dej, autor klíčové trefy.

Co na gól říkáte?
Hráli jsme přesilovku a Bedýnka mi to dobře dal. Vůbec si nemyslím, že to byl ofsajd. Akorát jsem byl v rychlosti a bek mě potom nestíhal, protože ta nahrávka byla výborná. Střela mi sedla. Jsem strašně rád, že mi to tam padlo, už jsem dlouho nedal gól. A hlavně jsem rád, že jsem mohl takhle pomoct týmu.

V zápase jste se ale víceméně bránili. Šli jste do toho s tím, že budete jenom čekat na chyby?
Určitě ne. Chtěli jsme zápas odehrát přesně jako ten první. Být aktivní, hrát dobře na puku, být silní v útočném pásmu. Samozřejmě jsme se nechtěli jen bránit, protože když jsme na puku, dostáváme víc sebevědomí a hraje se nám líp, než když nás oni tlačí. Určitě to nebylo naším záměrem, prostě nám nešly nohy. Ale je to za námi a je to úplně jedno. Vyhrálo se, takový může být play off zápas. I když to nejde a takhle se to ubojuje, je to super. Může nám to jen pomoct.

Vysoká hůl? Bebíčko na puse a bod pro Hradec, smutní Hübl »

Litvínov se dostal na koně i díky přesilovkám, které jste ale ubránili. Bylo to pro vás hodně důležité?
Samozřejmě. Teď v play off je hodně času chystat se na všechny různé situace, rozebíráme si je do detailů. Připravili jsme se na to. Víme, které hráče tam mají šikovné, jakým způsobem to hrají. Zvládli jsme to dobře. Celý zápas nebyl z naší strany moc ideální, dobře, že jsme se aspoň v těch oslabeních trochu chytli. Když nám moc nešly nohy a Litvínov měl převahu, o to je vítězství cennější a musíme si ho vážit víc.

Zase jste zblokovali spoustu střel.
Ano, to k tomu patří, v oslabeních nebo i při hře pět na pět. Je to cesta, kterou se můžeme posunout dál.

Ale musíte souhlasit, že při vás stálo i štěstí.
To je určitě potřeba, abyste zápas dotáhli do zdárného konce. Ale musím podotknout, že i Paťo Rybár opět předvedl výborný výkon. Všichni hráči makali a dřeli, i když to nešlo.

Šel do toho Litvínov víc, protože za stavu 1:2 na zápasy už musel vyhrát, kdežto vy jste nemuseli?
Neřekl bych to tak, že jsme nemuseli. Šli jsme do zápasu s tím, že vyhrajeme, oni hráli doma a chtěli odčinit první prohru. Možná to tak opticky vypadalo, hráli líp a vytvořili si víc šancí. Ale jak říkám, bylo to od nás dobře odbráněné, odbojované, i na úkor toho, že jsme tak nešlapali. Všichni jsme do toho šli na sto procent.

Upřímně – když jste jeli do Litvínova, zřejmě jste si netroufali odhadovat, že byste oba zápasy vyhráli.
Netroufali, i když člověk vždycky věří, že se vyhraje. Soustředili jsme se na první zápas, povzbudio nás to domácí vítězství ve druhém zápase, protože první nebyl z naší strany vůbec ideální. Nevím, jestli jsme spali, prostě to nebyl play off výkon. Něco jsme si k tomu řekli. Musíme se povzbuzovat, každý věřit, a hlavně každý začít od sebe.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Jak musíte jít do dalšího zápasu, abyste už postoupili?
Rozebereme si to. Teď musíme hlavně dobře zregenerovat, máme dva dny na to, abychom se připravili na domácí zápas. Musíme myslet na první střídání, začít dobře, ne nějak bojácně.

Takhle blízko jste v Hradci k postupu ještě nikdy nebyli, nikdy jste ve čtvrtfinále neuhráli tři vítězství. Uvědomujete si to?
Jdeme od zápasu k zápasu, je samozřejmě dobře, že jsme tu oba zápasy urvali. Ale musíme si toho vážit. Nemůžeme si myslet, že něco přijde samo a doma to někdo rozhodne. Všichni musí mít hlavy dole a zase šlapat, šlapat, střídání od střídání, třetina od třetiny. Jinak se tam nedostaneme.

Od silného litvínovského útoku jste za poslední tři zápasy dostali jen dva góly. Je tohle klíčem k úspěchu?
Víme, že mají šikovné hráče. Snažíme se být obezřetní a dobře vycházet z defenzívy. Určitě je to podpořené výborným gólmanem. Když jsou na ledě ti ofenzivnější hráči, vždycky o nich musíme vědět.

Jak moc vám v Litvínově pomohli fanoušci, kteří byli opravdu hodně slyšet?
O našich fanoušcích je to známé, jsou nejlepší. Vždycky nám hodně pomáhají. Přijeli v hojném počtu na oba zápasy, byli tu, obětovali dva dny. My jsme strašně rádi, že nám vytvářejí takovou kulisu. Je to super a už se těšíme na domácí zápas.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz