Odchod z Komety mi může pomoci, hlásí Němec. V Boleslavi dostal křídla

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

21. listopadu 2017, 21:24

Václav Jáchim

Bleskově vedli o dvě branky, ale hokejisté Mladé Boleslavi posléze náskok promarnili a o vítězství museli bojovat v prodloužení. Povedlo se, houževnaté Hanáky skolil vítěznou trefou Vojtěch Němec. V čase 63:44 zakončil luxusní souhru s Jakubem Klepišem a potvrdil, že jeho měsíční výpomoc přijde Středočechům náramně vhod. "Úplně jsem nečekal, že mi to Kuba bude ještě vracet. Já si říkal, že mu to dávám na volej a on se pokusí cpát puk z úhlu. Ale rozhodl se takhle, dopadlo to skvěle.Takže paráda!" pochvaluje si šťastný střelec.

Nový fanshop

Výhra za dva body byla pro domácí zasloužená, jenomže kdyby v průběhu utkání vydrželi s výkonem, mohli brát ještě víc. "Udělali jsme strašně moc chyb, musíme se z toho poučit. Olomouc nás dvakrát dotáhla, z toho jednou o dva góly. Hráli jednoduše, rychle nahoru, všechno cpali do brány. My můžeme být jedině rádi, že se nám vyplatila bojovnost. A že jsme závěr naštěstí zvládli," hodnotí Němec.

Uspokojení po rychlém vedení? Kromě Kanaďanů to tak má asi každý

Začátek duelu vyšel Bruslařům skvěle. Tedy z hlediska efektivity. Nástup měli hosté, přimáčkli soka v obranném pásmu, leč branky dávali svěřenci nového kouče Kýhose. Nejdřív Knotek, 44 vteřin po něm Urban. Boleslavští se mohli uklidnit, nicméně protivník se brzy zase dostal do utkání. "Není klišé, že rychlé vedení uspokojí. V hlavě to pak je, kromě Kanaďanů to tak má asi každý. Ale to není výmluva. My se musíme soustředit 60 minut! Vedli jsme 2:0 a zbytečně si to pak zkomplikovali. Dostali jsme dva góly, bylo tam vyloučení, když jsme hráli v šesti. Vedení si musíme víc vážit a udělat maximum, abychom ho neztratili," upozorňuje.

Rozhodující Němcova trefa v prodloužení proti Olomouci

Dramatická podívaná, v níž oba týmy předvedly velké nasazení a pořádnou porci bruslení, určil až závěr prodloužení. Trefa Němce přišla po skvělé kombinaci s Klepišem. "Myslím, že jsme to udělali výborně všichni tři. Byli jsme v pohybu, kotouč mezi námi chodil, ačkoli to nebylo úplně jednoduché. Na špatném ledě to dost skákalo. Měl jsem kliku, že jsem ve finální fázi nepřestřelil, protože puk stál a já ho trefil trošku vrškem hokejky. Před tím tam šly výborné nahrávky, gólman stál úplně na druhé straně. Takže já to měl pak do prázdné," popisuje.

Potřebuju kombinační hokej, ne se mlátit na mantinelu s obránci

Dobře rozjetý duel tedy skončil pro Bruslaře vítězně. Je výsledek 4:3 po nastavení ziskem, nebo spíš ztrátou? "Těžko říci. Podívejte se, Olomouc je šestá, vůbec nehrají špatný hokej. V naší situaci, po odvolání trenéra, potřebujeme sbírat body. Mohly být tři, což je škoda, ale ty dva se počítají," kvituje. Sám se pořádně nadřel, coby centr první formace přeskakoval mantinel velmi často. "V Brně jsem moc neodehrál, po příchodu do Boleslavi jsem měl v prvním zápase ice-time 19 minut. To je přesně, co mi vyhovuje. I když fyzicky na tom nejsem úplně dobře, protože kondice ze zápasů chybí. Ale věřím, že to doženu. Utkání jdou rychle za sebou, což mi pomůže," hlásí.

Oceňuje také souhru s Jakubem Klepišem. Reprezentační útočník na ledě kouzlí, jeho nápady při hře jsou v mnoha ohledech unikátní. "Jsem strašně rád, že jsem ho dostal do lajny. Strašně zkušený a technický kluk, který umí nahrát. To je pro mě ideální. Potřebuju kombinační hokej, ne nahazovat puky a mlátit se na mantinelu s velkými obránci. Navíc tam máme i buldoka: Dominik Pacovský je dříč, který chodí do brány a dobře cloní. Myslím, že útok mám vedle sebe postavený skvěle," libuje si.

Ujčík: Vojta tomu dává hokejovost, kterou těžko získáte tréninkem 

Ještě před několika dny byl v kádru brněnské Komety. Na jaře s ní slavil mistrovský titul, teď ale na měsíc přešel do Mladé Boleslavi. "Když to vezmu z hokejového pohledu, tak mi to může jedině pomoci. V Brně jsem nepodával úplně optimální výkony a moc nehrál. Tady mi trenéři věří. Přišel jsem jako posila a doufám, že to splním.." Na ledě je vidět, že dostal křídla. Horší je to po osobní stránce. "Máme postaveno v Pohořelicích, pod Brnem. Máme dvě malé děti, budeme od sebe daleko. Nejsem na to zvyklý, čekám, co to se mnou udělá. Ale myslím, že měsíc zvládneme. A pak se uvidí," usměje se.

Do nového klubu dorazil zrovna v době, kdy vedení odvolalo hlavního kouče Augustu. "Přišel pan Kýhos, pod kterým jsem v minulosti hrál. Ví, co ode mě může čekat. A já zase, co čekat od něj. Budeme ladit detaily. Než bych si zvykal na nového trenéra, který by musel poznat, co je moje silná stránka a co třeba slabina, je to takhle určitě lepší. Jsme tady od toho, abychom Boleslav dostali do play off," povídá jasně.

>> Hokej v číslech: Bude to tam Němec za Boleslav sypat jako dřív?

Konstruktivní útočník se u Bruslařů hned adaptoval. "Vojta je výborný hokejista, jsme s ním hodně spokojeni," říká asistent Viktor Ujčík. "Posunul výkonnost jeho lajny. Dává tomu přehled, šikovnost a hokejovost, kterou těžko získáte tréninkem." Němec ještě potřebuje nabrat potřebné tempo. "Teď na něj trošku dolehla únava. V Brně zřejmě nebyl zvyklý na takový prostor, je to pochopitelné. Bude jen otázkou času, kdy si zvykne. Tvrdím, že pak jeho výkon půjde ještě nahoru," uzavírá Ujčík.

Sestřih utkání BK Mladá Boleslav - HC Olomouc

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz