Odchod? Kdepak. Mountfield chce zůstat v Hradci, nejméně do roku 2025

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

15. dubna 2017, 15:11

Martin Voltr

Čtyři sezony – čtyřikrát přímý postup do čtvrtfinále a teď i historické bronzové medaile, k tomu stále narůstající zájem fanoušků. Po přesunu z Českých Budějovic se hokejovému Mountfieldu v Hradci Králové daří. Proto není divu, že generální partner a poloviční akcionář projevil zájem prodloužit s městem smlouvu o dalších šest let.

Fanshop

Za pár let si zase sbalí kufry a půjdou dál... Takové vzkazy (a ještě spousta ostřejších) dlouhou dobu směřovaly od fanoušků především z jihu Čech do Hradce Králové. Ovšem zatím nic nenasvědčuje tomu, že by Mountfield chtěl něco měnit na své podpoře místnímu hokeji. Podpoře, bez níž by – stejně jako v případě všech klubů v republice – extraliga fungovat nemohla.

Naopak, společnost by ráda prodloužila spolupráci s městem. „Majitelé Mountfieldu poslali na město oficiální dopis, kde kromě jiného navrhují, že by rádi prodloužili akcionářskou dohodu o šest let,“ uvádí generální manažer Aleš Kmoníček na klubovém webu. Také první smlouva byla podepsána na šest let a doběhne za dva roky, nyní je tedy ve hře dohoda do roku 2025.

Nejvyšší soutěž se před stěhováním licence hrála pod Bílou věží jen v sezoně 1993/94, nyní se jí ve městě líbí. Hradec si po sportovní stránce drží nevídaně stabilní výkonnost, díky tomu se i v žebříčku návštěvnosti vyšplhal do první extraligové šestky.

Letos pod trenérem Václavem Sýkorou poprvé postoupil do semifinále play off, i přes porážku s Kometou mohl slavit historický úspěch – bronzové medaile. Zároveň si poprvé zahraje Ligu mistrů, a to hned v úvodním roce, kdy se do ní postupuje jen na základě sportovního výsledku.

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

„Mountfield jasně ukázal, že má zájem v Hradci setrvat. Doufám a myslím si, že spokojenost tady musí být,“ říká Kmoníček. Teď záleží na rozhodnutí zastupitelstva. „Předpokládám, že by to město mělo odsouhlasit, takže bychom se měli dohodnout na prodloužení. Ale nechci za něj mluvit.“

Klub by zároveň rád našel s městem společnou řeč v otázce rekonstrukce zázemí, což je v aktuálním stavu už dost zásadní téma. „Na zázemí si právem pořád stěžujeme. Jsme klub, který se rozrůstá nejen díky dobré práci s mládeží, a už je to tady absolutně nevyhovující,“ stěžuje si generální manažer. Některé žákovské kategorie kvůli nedostatku místa dokonce sídlí v provizorních buňkách mezi velkou a malou halou, málo kabin rovněž komplikuje pořádání turnajů, jako byl loňský Mountfield Cup.

Co se týče podpory sponzorů, v Hradci Králové panuje spokojenost. Dokazuje to třeba i neustálý zájem o nové skyboxy. Dva páry se ve FORTUNA aréně přistavovaly loni, další budou ve hře. „Víme, že partneři nám neubývají, ale spíše přibývají. Máme určité rezervy, co se týče partnerů v kraji. Chceme na tom zapracovat, máme jim co nabídnout. To, co jsme dokázali, je mezi nimi vnímáno pozitivně,“ komentuje Kmoníček zejména letošní výsledek.

Zklamání po vyřazení s Kometou už v Hradci Králové opadlo

Zklamání po vyřazení s Kometou už v Hradci Králové opadlo | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

A jak ho vnímá osobně? Týden po vypadnutí s Kometou už je dostatečně dlouhá doba, aby opadlo prvotní zklamání. „Samozřejmě jsem chtěl jít do finále, ale dopadlo to, jak to dopadlo. Teď už mě zajímá jen to, že jsme byli třetí. Myslím si, že to je jednoznačný úspěch. Prezident to také považuje za úspěšnou sezonu a byl spokojený. Ale on i já vidíme, že máme stále co zlepšovat.“

Mountfield má za sebou hodně pestrou sezonu, okořenil si ji také účastí na Spenglerově poháru, kde zanechal povedenou stopu. Vzhledem k nastávající olympijské sezoně se ale nezdá tolik pravděpodobné, že by v prosinci do Davosu zamířil znovu. Slavného turnaje by se v rámci přípravy na vrchol čtyřletého cyklu měly zúčastnit některé reprezentační výběry.

„Podle slov prezidenta klubu je naše účast stále ve hře,“ reaguje však Kmoníček. „Zástupci Davosu nás sledují a dokonce myslím, že prezident klubu říkal, že by měl mít schůzku s prezidentem Davosu. Podle mého je tak stále naděje, že bychom Spengler Cup hráli i letos. Samozřejmě to je naše přání. Byl to výborný turnaj a zkušenost, prostě něco neopakovatelného,“ dodává generální manažer Mountfieldu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz