Oceláři vítají Svačinu. O Vláďu jsem hodně stál, přiznává Varaďa

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

5. května 2017, 11:17

Jan Šimek

První sezona v Třinci mu příliš nevyšla, a tak to zkusil v Liberci, kde rok hostoval. Útočník Vladimír Svačina má za sebou slušný ročník, který s Bílými Tygry završil druhým místem v Tipsport extralize. Nyní se třicetiletý bourák vrací zpátky do Slezska, kde si od něj hodně slibují. Novou smlouvu s klubem podepsal také mladý obránce Marian Adámek, jenž by se rád prosadil do extraligového kádru.

Fanshop

„Můj návrat do Třince se zrodil jednoduše. Dozvěděl jsem se, že Oceláři mají o mě nadále zájem, což mě potěšilo, protože jsem ve Studénce postavil dům a mým snem bylo vždy hrát doma a co nejblíž svému bydlišti,“ vysvětluje pro třinecký web Vladimír Svačina.

„K Ocelářům se vracím se spoustou nabytého sebevědomí. V Liberci jsem totiž dostal obrovskou důvěru a nedávno také získal stříbrnou medaili. Věřím, že to sebevědomí prodám i v Třinci, kde se mi první část angažmá, zejména vinou zranění, příliš nepovedla. Zdraví je základ a doufám, že teď už to bude jen dobré i v tomto ohledu, protože v uplynulé sezoně jsem vynechal v součtu s přátelskými zápasy jen jediné utkání za celý ročník,“ dodává borec se zkušenostmi z reprezentace.

Třicetiletý útočník se po roční pauze, kterou strávil v organizaci pod Ještědem, vrací do rodného kraje. Jeho smlouva s Oceláři navíc platí až do roku 2019. „O Vláďu jsem hodně stál. Je to zkušený útočník, který měl v Liberci úspěšnou sezonu. Navíc byl po delší době stoprocentně zdravý. A protože je to náš hráč, byla by škoda nechat konkurenci takového hráče, který patří mezi nejchytřejší útočníky v lize,“ říká nový třinecký kouč Václav Varaďa.

Oceláře opouští šest hráčů. Varaďa počítá s Polanským »

Oceláři proklamují, že chtějí dávat víc šancí vlastním odchovancům. Nyní si pojistili služby devatenáctiletého zadáka Mariana Adámka. „Jde o jednoho z našich nejtalentovanějších mladých obránců, který udělal v poslední době obrovský posun ve výkonnosti. Ve Frýdku-Místku měl výbornou sezonu, čímž dokázal, že se úspěšně etabloval v mužském hokeji. Proto jsme velmi rádi, že se rozhodl prodloužit u nás smlouvu. Hráči jako on by měli být budoucností třineckého hokeje,“ hlásí sportovní ředitel klubu Jan Peterek.  

Ve Slezsku ovšem počítají také odchody. Dres Ocelářů nebudou dále oblékat například Lukáš Galvas, Lukáš Jašek, Kamil Kreps, Tomáš Klimenta, Tomáš Netík, David Nosek či Tyler Redenbach. Naopak kouč Václav Varaďa počítá se zkušeným útočníkem Jiřím Polanským, jenž po neshodách s trenérem Vladimírem Kýhosem odešel do švýcarského Oltenu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz