Oceláři stříleli, Laco chytal. Play off je o gólmanech, ví Rákos

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

15. března 2017, 20:41

Daniel Ježek

Úvodním duelem začala čtvrtfinálová série mezi Oceláři a Chomutovem. Druhý tým tabulky po základní části ve své aréně přivítal vítěze předkola, hráči s drakem na hrudi si však první souboj za rámeček určitě nedají. Slezané sice byli opticky lepším a aktivnějším týmem, z důvodu střelecké impotence ale první bod na svou stranu zapsali Piráti. Těm pomohly především přesilovky po faulech Daniela Rákose, ve kterých Chomutovští dvakrát skórovali.

Fanshop

Oceláři vstupovali do čtvrtfinále proti Chomutovu v roli favorita, úvodní duel se ale druhému týmu po základní části nevydařil. Piráti v Třinci zvítězili 2:0 a zapsali první výhru. „Dostali jsme dva góly v oslabení po mém vyloučení, tohle bylo nepříjemné. První třetina byla z naší strany dobrá, bohužel jsme nevyužili šance. Soupeř se pak dostal do vedení a hrál to, co potřeboval,“ komentuje Rákos středeční klání.

Hráči s drakem na hrudi začali velmi dobře. V úvodních patnácti minutách si vypracovali několik velmi slibně vypadajících šancí, po první třetině byl poměr střel sedmnáct ku třem ve prospěch Slezanů. Třinecké ale zabrzdila přehnaná aktivita v soubojích a z toho pramenící fauly. Právě Daniel Rákos se dopustil prohřešku proti pravidlům před oběma góly Chomutova. „Asi to bylo z toho, že jsem moc chtěl. Byla to zbytečná vyloučení,“ sype si popel na hlavu.

„Asi to bylo z toho, že jsem moc chtěl. Byla to zbytečná vyloučení.“

Chomutovští se v první početní výhodě prosadili dost kuriózním způsobem, brance předcházelo nešťastné sklepnutí třineckého Linharta. Druhý gól padl po teči střely od modré. „Ty jejich góly byly, nechci říct šťastné, ale jednou tam byl padající lob, který jsme podskočili, podruhé tečovaná střela. Nepřišlo mi, že by to bylo něco, co nacvičují. Na to se už ale nikdo ptát nebude,“ popisuje třinecký útočník trefy hostujícího celku.

Oceláři v poslední dvacetiminutovce opět přitlačili na pilu, za každou cenu chtěli urvat první utkání série pro sebe. Družina kapitána Zbyňka Irgla ale i přes veškerou snahu skórovat nedokázala, důvodem mohla být i nerozehranost po dlouhé přestávce. „To si nemyslím, první třetinu jsme hráli dobře. Chyběly ale góly. Akce jsme hodně přehrávali, nebyla tam střelba. Nevím, co k tomu mám ví říct. Je to těžké, musíme se zlepšit a jít dál,“ burcuje Rákos.

Další nepřekonatelnou překážkou pro Slezany byl výborně chytající Ján Laco, který zastavil osmatřicet pokusů domácích. „Play off rozhodují gólmani, bez nich se to nedá hrát. Tentokrát je hodně podržel. Šance tam byly, ale neproměnili jsme je,“ chválí Rákos soupeřova brankáře.

„Akce jsme hodně přehrávali, nebyla tam střelba."

Oceláři tak do čtvrteční odvety půjdou v roli prohrávajícího celku. Cílem slezského týmu bude jednoznačně odčinit nezdar z úvodního měření sil a srovnat krok ve čtvrtfinálové sérii. „Ve druhém zápase potřebujeme vyhrát a je jedno jak. Musíme hrát naší hru a nedovolit soupeři se dostat do tempa. Jedině tak můžeme uspět,“ uzavírá Daniel Rákos.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz