Oceláři na čtvrtý pokus srazili Hradec. Hráli jsme výborně, těší Adamského

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Oceláři v padesátém kole Tipsport extraligy na svém ledě přivítali Mountfield HK, tedy tým, který v této sezóně ještě neporazili. Hráči s drakem na hrudi sice hned v úvodní minutě inkasovali, Slezanům se ale povedlo rychle srovnat a otočit vývoj na svou stranu. Vítěznou trefu si připsal Martin Adamský, který pro nedělní klání převzal kapitánské céčko.

Fanshop

Třinec do utkání nenaskočil bez dvou klíčových útočníků, kapitána Zbyňka Irgla a Kamila Krepse. Návrat do sestavy naopak hlásil další elitní forvard Martin Růžička, kapitánské céčko na drese měl Martin Adamský. Právě rychlonohý útočník poslal ve druhé třetině svůj tým do vedení, krásným pasem v přečíslení dvou proti nikomu pak namazal na gól Marku Růžičkovi. Nebylo proto divu, že byl vyhlášen nejlepším hráčem Ocelářů.

Vypadá to, že krize je již zažehnána. Máte třetí výhru v řadě.
Nenazýval bych to krizí, prostě nám pár zápasů nevyšlo. Doufám, že už jsme naladění na play off a pojedeme na vítězné vlně, jako na začátku sezony. V každém týmu by forma měla na play off vygradovat, je to hlavní část sezóny. Je důležité se do toho play off dostat, pak totiž začíná nová sezóna.

Změnilo se něco, že jste začali více vyhrávat?
Nevím, čím to je, ale nějakou krizí si v sezoně projde každé mužstvo. Jde to vidět na Liberci, který ze začátku nehrál nic moc a teď se pořádně rozjel. Každý tým si tímhle projde, já doufám, že nás to již opustilo a v dalších zápasech pokaždé dojdeme k vítězství.

Hradec jste porazili v sezóně poprvé, co dnes rozhodlo?
Celkově jsme hráli velice kompaktně. Beci dobře napadali, dařilo se nám držet útočné pásmo. Myslím, že naše dnešní výhra je zasloužená, konečně se nám povedlo Hradec přehrát. Jsem velmi rád, že jsme je porazili. Důležitější ale pro nás je další vítězství v řadě.

Takže to tak neberete, že jste konečně našli cestu jak je překonat?
Ne, to ne. Pokud chcete vyhrávat, tak musíte porazit všechny týmy.

„Doufám, že už jsme naladění na play off a pojedeme na vítězné vlně, jako na začátku sezony."

Sledujete boj o druhé místo?
Ano, chceme druhé místo udržet. Důležité ale pro nás je, abychom play off začínali na domácím ledě. Pokud se ale druhé místo podaří udržet, tak budeme jenom rádi.

Dnes jste táhl mačaft jako kapitán, dal jste gól, asistenci…
Neřekl bych, že bych tým táhl, celé mužstvo dnes hrálo výborně. Hradec jsme ke skoro ničemu nepustili, v přesilovkách jim neumožnili dát góly. Celé mužstvo hrálo opravdu výborně.

Mít na dresu céčko je pocta, pomohlo vám to?
Myslím, že mít céčko na dresu je pro každého pocta. Když jej ten hráč má, tak je důležité, aby týmu něčím pomohl. Tohle musí prožívat opravdu každý.

Jak jste jako kapitán reagoval na rychle inkasovaný gól?
Když se podívám kolem sebe, tak nikoho není třeba uklidňovat. Máme natolik zkušené hráče, abychom tyhle zápasy otáčeli. To se povedlo hned při třetím střídání potom jsme srovnali. V týmu každý ví, co má dělat.

„Chceme druhé místo udržet. Důležité ale pro nás je, abychom play off začínali na domácím ledě."

Do sestavy se vrátil Martin Růžička. Blíží se play off, on může být platným hráčem, že?
Každý hráč, který tady je, je velmi zkušený. Známe sílu Martina ve vyřazovací fázi, jsme velmi rádi, že se již uzdravil a opět naskočil do toho kolotoče.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz