Oceláři chtějí obránce, Hrabal se loučí. Varaďovi pomáhal Bonk

Foto: hcocelari.cz

25. července 2017, 9:19

Daniel Ježek

Do začátku nového ročníku Tipsport extraligy zbývá ještě sedm týdnů, ale v těchto dnech většina týmů zahajuje poslední fázi přípravy. Platí to také o třineckých Ocelářích, kteří poprvé vyjeli na led WERK ARENY. Trenérům Václavu Varaďovi a Marku Zadinovi se hlásil kompletní kádr, první tři dny bude Ocelářům pomáhat jejich bývalý kapitán Radek Bonk.

Fanshop

Skupina mladších hráčů Ocelářů na led vyjela již v minulém týdnu, kompletní tým se na prvním tréninku na ledě hlásil v pondělí. Trenérům Václavu Varaďovi a Marku Zadinovi se hlásil kompletní tým. „Na první trénink po velmi dlouhé době volna to bylo výborné. Kluci se těšili na led, na sezonu jsme nachystaní. Je před námi spousta práce, ten měsíc a půl chceme zvládnout tak, abychom na začátek sezony byli co nejlépe připraveni,“ hlásí třinecký lodivod.

Oceláři v létě moc aktivní na přestupovém trhu nebyli. Pod Javorový si to namířila trojice hráčů. Vladimír Svačina se vrátil z Liberce, z Chomutova přišel brankář Jan Strmeň. Z čínského Kunlunu se pak do Česka vrátil Tomáš Marcinko. „S kádrem jsem spokojený. Když se objeví nějaký zajímavý hráč, budu o něm uvažovat. Kluci mají měsíc a půl čas na to, aby nás přesvědčili, že si místo v týmu zaslouží,“ pokračuje Varaďa.

Na ledě se také objevila zatím poslední posila Slezanů, po roční anabázi v Číně se do české extraligy znovu vrací Tomáš Marcinko. Jak probíhala jednání mezi slovenským útočníkem a Oceláři? „Nabídka z Třince byla jedna z prvních, Oceláři sami o sobě mají zvučné jméno, nejen v Česku, ale také v Evropě. Chci hrát na nejvyšších příčkách a chci být úspěšný. A když má tým zájem, tak jsem jen rád,“ vysvětluje slovenský útočník.

Oceláři ukončili spor s Kleslou. Soud nebude, obránce je volný »

Naopak kolonka odchodů čítá více jmen. Do KHL zamířil Cory Kane, do Liberce odešel Lukáš Jašek. Litvínov do svých řad stáhl Lukáše Douderu, v Třinci nepokračuje ani Kamil Kreps. „Tým bych chtěl posílit o jednoho obránce. Řešíme některá jména, která se nabízejí. Taktéž pokud se najde zajímavý útočník, který se mně a Markovi bude hodit a posune nás dál, tak to také budeme zvažovat,“ říká Václav Varaďa. S Oceláři na led nevyjel ani obránce Josef Hrabal, který si hledá nové angažmá.

Tým ze Slezska od konce minulé sezony změnil svou strategii a chce v dalších letech dávat více prostoru mladým talentovaným hráčům. „Ocelářská cesta“ se zamlouvá také hlavnímu trenérovi, který s reprezentační osmnáctkou zvítězil na Hlinkově memoriálu. „V tuto chvíli v každé pětce je mladý hráč, záleží ale pouze na nich, jak se s tím popasují a vybojují si místo v sestavě. Dostanou šanci hrát se zkušenějšími hráči, budeme postupně hledat optimální složení formací,“ pokračuje hlavní trenér Ocelářů.

Varaďa ale mohl na prvním tréninku počítat také s posilou v realizačním týmu. Do středy bude u Ocelářů pomáhat jejich bývalý kapitán Radek Bonk, který s Třincem slavil mistrovský titul. „Jsem velmi rád, že si Radek udělal čas. Má strašně náročný program, do Česka s rodinou přijel jen na měsíc. Mně to velmi pomůže, také kluci jsou rádi, že tady je. I pro něj to je taková nostalgie, myslím, že se tady cítí dobře,“ říká Varaďa.

Oceláři vítají Svačinu. O Vláďu jsem hodně stál, přiznává Varaďa »

Na jeho slova navázal také samotný Bonk: „Dostal jsem od Venci pozvání, zda bych nechtěl přijet a pomoct s tréninkem. To jsem samozřejmě rád přijal, protože s Třincem jsem tak trochu spjatý. I za oceánem jsem začal trénovat, takže i já se něčemu přiučím,“ říká bývalý vynikající útočník.

Krnovský rodák bude u Ocelářů působit první tři dny přípravy na ledě, poté se s rodinou vrátí zpět za oceán. Neuvažoval však o dlouhodobější spolupráci? „Pokud mi to budou proplácet, tak ano,“ směje se. „Je to jen krátkodobá výpomoc na pár dnů, Venca má ještě i devatenáctku, takže mu to pomůže. Je to ale jen na tři dny, pak se zase vracím do Kanady,“ dodává.

Také mistr světa z roku 1996 byl s úrovní prvního tréninku velmi spokojen. „Mělo to jiskru, vypadalo to výborně. Kluci jsou skvěle připravení, nechyběl ani elán, a to je to nejdůležitější. Venca v přípravě zatím udělal super práci, doufám, že to takhle bude pokračovat,“ uzavírá Radek Bonk.

Kádr HC Oceláři Třinec

Brankáři:
Peter Hamerlík, Šimon Hrubec, Jan Strmeň.

Obránci:
Marian Adámek, Milan Doudera, Filip Haman, Bohumil Jank, Lukáš Krajíček, Tomáš Linhart, Jakub Matyáš, Vladimír Roth.

Útočníci:
Martin Adamský, David Cienciala, Vladimír Dravecký, Jan Hladonik, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, Zbyněk Irgl, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Tomáš Marcinko, Rostislav Marosz, Jakub Petružálek, Jiří Polanský, Daniel Rákos, Marek Růžička, Martin Růžička, Vladimír Svačina.

Příchody do HC Oceláři Třinec

Tomáš Marcinko (Kunlun Red Star)
Jiří Polanský (Olten)
Vladimír Svačina (Bílí Tygři Liberec)
Jan Strmeň (Piráti Chomutov)

Odchody z HC Oceláři Třinec

Lukáš Doudera (HC VERVA Litvínov)
Lukáš Galvas (HC Olomouc)
Josef Hrabal (neznámo)
Lukáš Jašek (Bílí Tygři Liberec)
Cory Kane (Kunlun Red Star)
Tomáš Klimenta (HC Dynamo Pardubice)
Kamil Kreps (neznámo)
Radim Matuš (Orli Znojmo)
Tomáš Netík (HC Sparta Praha)
Tyler Redenbach (HC Dynamo Pardubice)
Ján Sýkora (HC Dynamo Pardubice)
Miroslav Svoboda (HC Škoda Plzeň)
Juraj Šimboch (HC ZUBR Přerov)
Rastislav Špirko (neznámo)

Program zápasů před TELH

03.08. 17:00 HC Olomouc – HC Oceláři Třinec
08.08. 17:00 HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec
11.08. 17:00 HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera
17.08. 16:00 MsHK DOXXbet Žilina – HC Oceláři Třinec (Rona Cup, Trenčín)
18.08. 13:00 Scorpions de Mulhouse – HC Oceláři Třinec (Rona Cup, Trenčín)
19.08. 19:00 HK Dukla Trenčín – HC Oceláři Třinec (Rona Cup)
25.08. 18:00 HC Oceláři Třinec – Esbjerg Energy (Liga mistrů)
27.08. 14:00 HC Oceláři Třinec – Adler Mannheim (Liga mistrů)
31.08. 19:30 Adler Mannheim – HC Oceláři Třinec (Liga mistrů)
02.09. 19:00 Esbjerg Energy – HC Oceláři Třinec (Liga mistrů)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz